Pościg ulicami Olsztyna. Kierowca nie zatrzymał się do kontroli, bo nie miał prawa jazdy

2022-07-16 15:40:00(ost. akt: 2022-07-15 19:36:17)

Autor zdjęcia: KMP w Olsztynie

29- latek nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Ulicami miasta uciekał przed policyjnym radiowozem. Po zatrzymaniu okazało się, że kierowca nie miał prawa jazdy, brak było aktualnej polisy OC, a auto nie miało aktualnych badań technicznych.
Policjanci zauważyli kierującego audi, który zwalniał i zjeżdżał do środka jezdni. Podejrzenia wskazywały na to, że kierowca może być nietrzeźwy lub prowadzić auto pod wpływem środków odurzających.

Funkcjonariusze dawali wyraźny sygnał zarówno dźwiękowy jak i świetlny do zatrzymania pojazdu. Kierowca audi nie zareagowała i dynamicznie przyśpieszył uciekając ulicami miasta.

Kierowca podczas ucieczki nie stosował się do przepisów drogowych. Kiedy wjechał na osiedle mieszkalne i chwilowo zwolnił, policjantom udało się go zatrzymać. Okazało się, że 29 -letni kierujący nie posiada uprawnień do kierowania, a także nie miał aktualnej polisy OC, jak i badań technicznych pojazdu, w związku z czym funkcjonariusze zatrzymali dowód rejestracyjny.

Kierowca był trzeźwy, jednak funkcjonariusze podejrzewali, że mógł prowadzić auto pod wpływem środków odurzających, dlatego też została od niego pobrana krew do badania. Teraz 29-latek wytłumaczy się przed sądem.