Narkoman z Olsztyna w rękach policji. Miał przy sobie marihuanę, amfetaminę i mefedron

2022-07-15 19:19:19(ost. akt: 2022-07-16 10:33:36)

Autor zdjęcia: KMP w Olsztynie

33-latek zwrócił na siebie uwagę policjantów parkując na zatoczce autobusowej. Nie spodziewał się, że rutynowa kontrola doprowadzi do znalezienia narkotyków w jego aucie, a następnie w mieszkaniu. Teraz mężczyzna będzie tłumaczył się przed sądem.
We wtorek (12 lipca) w nocy funkcjonariusze z Olsztyna przeprowadzili kontrolę osobowego opla. Jej powodem było zaparkowane w niedozwolonym miejscu auto na zatoce autobusowej. W pojeździe znajdowały się dwie osoby, które na widok funkcjonariuszy zaczęły się nerwowo zachowywać.

Policjanci postanowili sprawdzić, co jest powodem nietypowego zachowania mężczyzn. Przy kierowcy został znaleziony pojemnik z zawartością torebek z białym proszkiem. Kolejne partie narkotyków policjanci znaleźli w mieszkaniu 33-latka.

Funkcjonariusze zabezpieczyli amfetaminę, mefedron i marihuanę o łącznej wadze ponad 30 gramów. Materiał przekazano do dalszych badań laboratoryjnych.

33-letni kierowca został zatrzymany. Ponadto po sprawdzeniu w systemie okazało się, że nie powinien on w ogóle wsiadać za kierownicę auta, bo nie ma do tego uprawnień. Mężczyzna usłyszał już zarzut posiadania substancji zabronionych. Grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności. 33-latek nie uniknie również odpowiedzialności za popełnione wykroczenia drogowe.