Nie kupuj, adoptuj – kochające czworonogi ze schroniska w Olsztynie polecają się do adopcji

2022-07-16 11:40:00(ost. akt: 2022-07-16 11:52:54)

Autor zdjęcia: Schronisko Olsztyn

Jak co tydzień przedstawiamy kolejnych podopiecznych schroniska dla zwierząt w Olsztynie, którzy szukają domowego ciepła i miłości. Tym razem do adopcji polecają się:
Wawel

Wawel został znaleziony na ul. Poprzecznej w Olsztynie. Jego stan nie był najlepszy, trafił do schroniska z bardzo głęboką raną na lewym policzku i przedniej lewej łapce, mimo to zachowywał się bardzo przyjaźnie. Na razie dochodzi do siebie, rany prawie się zagoiły, a on sam jest już gotowy do adopcji. Mimo swoich gabarytów ma delikatną psychikę i stresuje się w schronisku, w związku z tym nosi obróżkę behawioralną, która pomaga mu się trochę odstresować. Wawel jest bardzo sympatycznym kotem – gdy osoby odwiedzające przychodzą do „Kotułka”, jest jednym z pierwszych, które się witają i przyjaźnie ocierają.

Szacowana data urodzenia: 06/2014
Data dostarczenia do schroniska: 2022-05-15


Santa

Santa została dostarczona przez Straż Miejską z ul. Zientary-Malewskiej. Prawdopodobnie ma w sobie domieszkę labradora. Przechorowała parwowirozę, jednak nawet to nie odbiło się na jej masie ciała. Suczka ma niestety nadwagę. Jest jednak wulkanem energii, uwielbia patyki i trzymanie czegoś w pysku. Wymaga konsekwentnego prowadzenia i nauki chodzenia na luźnej smyczy.

Wielkość: duża
Szacowana data urodzenia: 2016
Data dostarczenia do schroniska: 2021-08-17


Borys

Borys jest pięknym psem w typie owczarka niemieckiego, który błąkał się w okolicy ul. Pstrowskiego w Olsztynie. Po psa niestety nikt się nie zgłosił i został schroniskowym podopiecznym na stałe. Jest trochę nieobecny, próbuje nie reagować na schroniskowe otoczenie. Wobec człowieka nie przejawia agresji. Borysek, jak niestety większość mieszańców owczarka niemieckiego, cierpi na dysplazję stawów biodrowych.

Wielkość: duży
Szacowana data urodzenia: 2015
Data dostarczenia do schroniska: 2022-02-20