Prosto z ulicy: Co się stało z mostem w Parku Centralnym w Olsztynie?

2022-07-13 17:03:45(ost. akt: 2022-07-13 15:01:05)

Autor zdjęcia: czytelnik

Naszego czytelnika zainteresowało co się stało z mostkiem nad Łyną w Parku Centralnym w Olsztynie. Zapytał nas dlaczego zniknęły z niego wszystkie deski i został wyłączony z użytku?
Zapytaliśmy o to Michała Koronowskiego, rzecznika prasowego Zarządu Dróg, Zieleni i Transportu w Olsztynie.

— Trwa tam wymiana podkładów drewnianych kładki z uwagi na zużycie materiału. Prace wykonywane są w ramach bieżącego utrzymania obiektów inżynierskich i zgodnie z planem mają zakończyć się w tym tygodniu — wyjaśnia.

Zatem bez obaw, kładka znajdująca się za Muzeum Nowoczesności niebawem wróci do użytku.

Przypomnijmy, że inwestycja długo niezagospodarowanego Parku Centralnego rozpoczęto w 2013 r., a jej zakończenie przypadło na lipiec 2014 r. Od tej pory Park Centralny tętni życiem towarzyskim i kulturalnym.

Park zajmuje powierzchnię blisko 13 ha. Jego przestrzeń zaprojektowano w stylu angielskim. Dzięki naturalnym cechom krajobrazowym i przemyślanej infrastrukturze oferuje ona odwiedzającym wyjątkowe walory przyrodnicze i rekreacyjne. Znajdują się tutaj aż cztery mosty łączące brzegi Łyny, przystań kajakowa, wiele ścieżek dla pieszych i rowerzystów.

Prosto z ulicy to cykl, w którym chcemy opisywać i wyjaśniać, to co zainteresowało was na olsztyńskich ulicach. Wysyłajcie nam zdjęcie, piszcie: redakcja@gazetaolsztynska.pl

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Tokyo #3102910 14 lip 2022 08:22

    "Zużycie materiału" po kilku latach, za takie pieniądze? I co, nasze publiczne pieniądze znowu pójdą na deski bez impregnatu?

    Ocena komentarza: warty uwagi (14) odpowiedz na ten komentarz

  2. krzroy #3102895 13 lip 2022 17:17

    Miejmy nadzieję, że tym razem wykonawca nie zapomni o porządnym zaimpregnowaniu desek i legarków porządnym (to oznacza drogim) impregnatem. Jeżeli tak się stanie to mostek wytrzyma dużo dłużej niż 8 lat. Fachowcy....

    Ocena komentarza: warty uwagi (31) odpowiedz na ten komentarz