Wakacyjne kursy "Sieć na kulturę" w Olsztynie

2022-07-14 07:11:09(ost. akt: 2022-07-13 14:59:39)

Autor zdjęcia: Olsztyn.eu

Nie tylko relaks, rekreacja i wypoczynek na świeżym powietrzu. Wakacje mogą być też dobrym momentem na podniesienie świadomości dzieci i młodzieży w zakresie korzystania z Internetu.
Choć jest niezwykle istotne, by nastolatkowie wakacje spędzili jak najbardziej aktywnie, nie najgorsze może być czasem także odejście od tej zasady. Szczególnie, gdy mogą poszerzyć wiedzę dotyczącą globalnej sieci.

Fundacja Wspierania Zrównoważonego Rozwoju proponuje bezpłatne kursy rozwojowe w ramach projektu "Sieć na kulturę". To doskonała okazja - skierowana do 10-18-latków - by dowiedzieć się m.in. jak zadbać o bezpieczeństwo w Internecie, gdzie najlepiej szukać zasobów cyfrowych albo co warto wiedzieć, by korzystać z sieciowych usług i serwisów na zaawansowanym poziomie.

— Wystarczy tydzień, by zrealizować pełny kurs, który realnie podniesie kompetencje i znacznie ułatwi planowanie ścieżki przyszłej edukacji oraz kariery — mówi Aneta Głowacka z Fundacji Wspierania Zrównoważonego Rozwoju. — Bogaty zakres tematyczny obejmuje zarówno miękkie i twarde umiejętności, jak podstawy programowania czy projektowanie graficzne.

Uczestnicy projektu mają do wyboru osiem ścieżek tematycznych. Wśród nich m.in. bezpieczne zachowania w sieci, dostępność zasobów cyfrowych online, dziennikarstwo online, albo korzystanie z cyfrowych usług na zaawansowanym poziomie.

Bezpłatne zajęcia odbywają się między poniedziałkiem a piątkiem. Szczegółowe informacje oraz możliwość zapisania się na wybrane szkolenie są na stronie projektu "Sieć na kulturę".