Mirosław Garniec zaprasza pod Grunwald!

2022-07-12 10:32:22(ost. akt: 2022-07-12 11:05:03)

Autor zdjęcia: materiały prasowe

Jest współautorem monumentalnych dzieł „Pałace i dwory dawnych Prus Wschodnich”, „Zamki państwa krzyżackiego w dawnych Prusach. Powiśle Górne Prusy Warmia Mazury” i „Zamek biskupów w Lidzbarku Warmińskim”.
W ostatnim czasie opublikował równie monumentalny album w całości własnego autorstwa pt. Zamki. Katalog zachowanych zamków państwa krzyżackiego w Prusach.

I właśnie w najbliższy czwartek, 14 lipca, w przeddzień 612. rocznicy bitwy pod Grunwaldem, Mirosław Garniec zaprasza na prezentację Katalogu zachowanych zamków państwa krzyżackiego w Prusach. W czasie spotkania prezentowane będą także portrety fotograficzne rekonstruktorów, uczestników ostatnich inscenizacji bitwy pod Grunwaldem — niewielka część tych portretów została opublikowana w „Katalogu”. W trakcie spotkania można będzie nabyć książkę w promocyjnej cenie.

Warto nadmienić, że spotkanie odbędzie się w nowym gmachu Muzeum Bitwy pod Grunwaldem, co jest to o tyle istotne, że budynek ten jeszcze oficjalnie nie został oddany do użytku. Przy okazji spotkania z Mirosławem Garncem można będzie zatem spojrzeć, jak gmach wygląda od środka. To taka dodatkowa atrakcja tego spotkania.

Miejsce: Muzeum Bitwy pod Grunwaldem, Sala Konferencyjna
Czas: 14 lipca, godz. 19
Prowadzenie: Ewa Zdrojkowska — Radio Olsztyn

Przypominamy też, że 25. jubileuszowa inscenizacja Wielkiej Bitwy sprzed wieków odbędzie się w sobotę, 16 lipca, oczywiście na Polach Grunwaldzkich.

mmb