Optymistyczne wyniki rekrutacji na olsztyńskim UWM

2022-07-12 09:40:00(ost. akt: 2022-07-11 14:57:59)

Autor zdjęcia: UWM

Na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie zakończyła się internetowa rejestracja kandydatów. Na studia stacjonarne I stopnia oraz jednolite studia magisterskie w roku akademickim 2022/2023 zgłosiło się ponad 12 tysięcy chętnych.
Zainteresowanie ofertą największej uczelni w regionie tylko w pierwszym etapie rekrutacji wyraziło ponad 12 tysięcy osób aplikujących na poszczególne kierunki.

Internetowa rejestracja kandydatów na studia stacjonarne I stopnia oraz jednolite studia magisterskie w roku akademickim 2022/2023 na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie zakończyła się 8 lipca o 15:00.

— Podsumowując ten etap możemy być zadowoleni i optymistycznie patrzeć w przyszłość. W październiku wiele młodych osób pojawi się na Uniwersytecie. Cieszymy się, że tak chętnie wybierają nasz kampus i naszą uczelnię — ocenia Prorektor ds. studenckich UWM prof. Sławomir Przybyliński. — Kierunki oferowane przez UWM były wybierane ponad 12 tysięcy razy. A to dopiero pierwszy etap. Także oceniamy to bardzo pozytywnie!

Które kierunki cieszyły sie największym zainteresowaniem kandydatów?
—Niezmiennie - kierunek lekarski, weterynaria, psychologia, prawo, kryminologia, informatyka, zarządzanie, filologia angielska i ekonomia.

A jak wypadły nowe propozycje w ofercie kształcenia UWM: doradztwo podatkowe na Wydziale Prawa i Administracji, inżynieria w logistyce na Wydziale Nauk Technicznych oraz produkcja muzyczna i realizacja dźwięku na Wydziale Sztuki?
— Cieszyły się znacznym zainteresowaniem. Sporo osób aplikowało na te kierunki. To pokazuje, że oferta - poprzedzona analizą rynku - jest bardzo dobrze przygotowana — dodaje Przybyliński.

14 lipca uczelnia przedstawi pierwsze wyniki rekrutacji. Kandydaci zakwalifikowani na studia będą mieli później kilka dni na potwierdzenie chęci rozpoczęcia nauki na UWM.