List od czytelnika: Na Podgrodziu musimy walczyć z pijakami. Nie dają nam żyć

2022-07-11 19:10:29(ost. akt: 2022-07-11 15:49:59)
Mieszkańcy osiedla Podgrodzie toczą walkę z pijakami

Mieszkańcy osiedla Podgrodzie toczą walkę z pijakami

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

Do naszej redakcji napisał czytelnik, który opisał swoją walkę z mężczyznami, którzy cały dzień piją alkohol na ławce przy fontannie przy ul. Borkowskiego na olsztyńskim Podgrodziu. Jego zdaniem, nie da się ich w żaden sposób stamtąd usunąć.
Od paru miesięcy walczymy z pijakami nikt nam nie chce pomoc ani policja ani straż miejska ani olsztyńska spółdzielnia mieszkaniowa — napisał czytelnik —Zaznaczamy codziennie na krajowej mapie zagrożeń ale nikt nie przyjeżdża, dzwoniąc na policję słyszymy ze jeśli się nie biją to oni nic zrobić nie mogą , w spółdzielni usłyszeliśmy ze mogą ławki powycinać żeby pijaki nie mieli gdzie siedzieć — zauważa mężczyzna.

Fot. Zbigniew Woźniak

Spółdzielnia zareagowała


Nasz czytelnik jak zapowiadał, zgłosił sprawę do Olsztyńskiej Spółdzielni Mieszkaniowej. W odpowiedzi usłyszał, że w tej sprawie zostaną podjęte konkretne działania.

Olsztyńska Spółdzielnia Mieszkaniowa informuje, że w okresie od 01.02.2022r. do 31.07.2022r. w ramach współpracy i w związku z zadaniem priorytetowym, w rejonie terenu skweru przy fontannie ul. Borkowskiego 3 w Olsztynie będą wzmożone patrole Policji i Straży Miejskiej.

Powyższe działania mają na celu zminimalizowanie zjawiska grupowania się osób spożywających alkohol i zaśmiecających wyżej wymieniony teren.
— możemy przeczytać w odpowiedzi.

— To jest jakiś żart — odpowiada nasz rozmówca — Na stronie spółdzielni sami napisali ze będą wraz z policja i strażą miejska priorytetowo kontrolować. Na stronie dzielnicowego tez taka informacja jest ale nikt nie przyjeżdża. Koszmar jeden wielki.

Na miejsce pojechał nasz fotoreporter. W poniedziałek (11 lipca) około południa ławeczki koło fontanny były już zajęte przez dwóch mężczyzn.

Fot. Zbigniew Woźniak

Wysłaliśmy do Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie wiadomość z pytaniem, ile interwencji policjanci przeprowadzili w tym rejonie. Czekamy na odpowiedź.

Karol Grosz


Komentarze (4) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. dis #3102825 12 lip 2022 09:20

  Podobna sytuacja na Kanta przy przedszkolu. Tylko że tutaj siadają na murku przy budynku. No a budynku już raczej nie usuną przez pijaków. Zrobię kiedyś eksperyment dzwoniąc codziennie na straż miejską i zobaczymy jak się spiują za pieniądze podatników.

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz

 2. magda #3102823 12 lip 2022 09:19

  Dzwoniąc do służb nie mówcie że chodzi o meneli, powiedzcie że są tu dwie pary (koniecznie, bo do 4 facetów mogą nie przyjechać), młodych dobrze ubranych osób którzy raczą się alkoholem w miejscu publicznym.

  Ocena komentarza: warty uwagi (6) odpowiedz na ten komentarz

 3. Dorota #3102815 11 lip 2022 21:28

  Ten dzielnicowy jest w porządku. Poprzednio była niejaka Zakrzewska, która w mojej ocenie nadawała się do powtórzenia podstawówki, a ponadto najprawdopodobniej poświadczała nieprawdę... Była tak brzydka że chyba dla niej wprowadzili obowiązek noszenia maseczek. Tfuuu, na psa budę.

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz

 4. kokos12 #3102812 11 lip 2022 20:55

  jak to jest, że jedynym skutecznym sposobem na pozbycie się pijanych wandali z przestrzeni publicznej jest usunięcie ławek???? ten sam numer wykręcono na zatorzu. wzdłuż wojska polskiego, pomiędzy restauracją kolorową a żeromskiego stało kilka ławek. super, pod drzewami, w cieniu, mieszkańcy chętnie z nich korzystali. niestety, wieczorami i nocami patologia nie dawała żyć mieszkańcom i ławki zlikwidowano.

  Ocena komentarza: warty uwagi (15) odpowiedz na ten komentarz