Brytyjscy blogerzy zachwyceni Olsztynem i regionem

2022-07-11 07:10:41(ost. akt: 2022-07-11 07:11:32)

Autor zdjęcia: Olsztyn.eu

Podróże, przygoda, kreatywność - to tylko część zainteresowań twórców bloga This Expansive Adventure. Fay i Matt Doyle, na zaproszenie Zagranicznego Ośrodka Polskiej Organizacji Turystycznej w Londynie, odwiedzili nasz kraj, a jednym z miejsc, w których się zatrzymali był Olsztyn.
Twórcy bloga, który czyta ponad pół miliona osób miesięcznie, całe swoje zawodowe życie byli związani z komercyjną fotografią, filmem i reklamą. By poradzić sobie ze stresem najpierw zaczęli spacerować po swoim mieście, a potem odkryli, że podróżowanie może być doskonałym sposobem na dobre życie. Z tego narodził się pomysł m.in. na blog.

Zanim dostali propozycję przylotu do Polski i do naszego regionu, nie planowali ti wizyty. Jednak po otrzymaniu propozycji nie zastanawiali się nad wyprawą zbyt długo.

Goście z Wielkiej Brytanii przylecieli do Gdańska. Olsztyn był dla pary blogerów pierwszym prawdziwym przystankiem w podróży po naszym regionie.

— Centrum miasta jest zwarte i można szybko poruszać się po nim na piechotę — zauważają autorzy bloga. — Nasza przewodniczka była fantastycznym źródłem wiedzy. Przeszliśmy nie tylko przyspieszony kurs średniowiecznej historii, ale także współczesnych wydarzeń, które ukształtowały obecną Polskę.

Goście zwiedzili Śródmieście i Stare Miasto. Dowiedzieli się o działalności w Olsztynie Mikołaja Kopernika, mieli okazję spróbować specjałów serwowanych przez lokalne restauracje.

— Ta podróż naprawdę otworzyła mi oczy na kraj, o którym, szczerze mówiąc, wcześniej niewiele wiedziałem — podsumowują bloggerzy. — Zaskoczyły mnie krajobrazy i ogrom przyrody, a poza tym gościnność i życzliwość z jaką spotykaliśmy się wszędzie, gdzie poszliśmy, była po prostu cudowna.

Poza Olsztynem Fay i Matt odwiedzili także m.in. Giżycko, Ryn i Mikołajki.

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Tutor #3102788 11 lip 2022 10:41

    Co to za kretynizmu!? Zachwyceni olsztyńską starówką? Litości! Niech pojadą do Torunia to zemsleja wrażenia.

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)