Pogoda na weekend w Olsztynie. Burze, deszcz, chłód i chmury

2022-07-08 08:13:38(ost. akt: 2022-07-08 08:52:49)
Plaża miejska w Olsztynie podczas deszczowej pogody świeci pustkami

Plaża miejska w Olsztynie podczas deszczowej pogody świeci pustkami

Autor zdjęcia: Archiwum GO

Po fali upałów przyszło znaczne ochłodzenie. Niestety nie mamy dobrych informacji, w najbliższy weekend pogoda bardziej będzie przypominała październik niż lipiec, a o wygrzewaniu się na plaży możemy zapomnieć.
Ostatnie dni w północno-wschodniej Polsce upłynęły pod znakiem afrykańskich upałów. Teraz sytuacja się jednak zmienia, bo prognozy na najbliższy weekend nie są optymistyczne.

Dziś (piątek 8 lipca) temperatura powietrza w Olsztynie nie przekroczy 19 stopni Celsjusza. Mało tego, będzie się to utrzymywać aż do przyszłego wtorku (12 lipca). Dzisiaj około godz.14 nad miasto mogą przyjść burze z gwałtownymi ulewami. Deszcz będzie padał od ok. godz. 11.

Jutro (sobota 9 lipca) popadać może tylko rano (około godz. 8-9), jednak cały dzień niebo będzie pochmurne, jedynie z małymi przebłyskami słońca. Temperatura będzie utrzymywać się na poziomie 17-19 stopni Celsjusza.

Niedziela (10 lipca) będzie zdecydowanie najgorsza. Meteorolodzy przewidują, że niemal cały dzień będzie padał deszcz, możliwe są również pojedyncze burze w całym regionie. Temperatura również nie będzie plażowa. Cały dzień możemy liczyć na jedynie 15-17 stopni Celsjusza.

Początek przyszłego tygodnia również będzie zimny, pochmurny i deszczowy. Słońce najszybciej zobaczymy w czwartek lub piątek.


Karol Grosz