Piłkarki Stomilu zaproszone do ratusza. O swoich sukcesach opowiedziały olsztyńskim władzom

2022-07-07 17:40:50(ost. akt: 2022-07-07 17:09:48)

Autor zdjęcia: Olsztyn.eu

Bardzo dobry sezon mają za sobą młode piłkarki z akademii Stomilu. Po zakończonych rozgrywkach przyjęły zaproszenie władz Olsztyna i opowiedziały o minionych zmaganiach.
Mistrzostwo Polski w futsalu oraz trzecie miejsce w Centralnej Lidze Juniorek U17 - to wyniki osiągnięte w niedawno zakończonym sezonie przez piłkarki Akademii Sportu Stomil Olsztyn. Spotkanie w ratuszu było okazją do pogratulowania wyniku i podziękowania za osiągane rezultaty.

— To bardzo dobre wyniki, widać, że dziewczyny oddają temu, co robią, serce - mówi prezydent Olsztyna, Piotr Grzymowicz. — Wierzę, że w kolejnych latach już z tego sportowego "pudła" nie zejdą. Gratuluję zespołowi i kadrze trenerskiej, bo to także ich sukces.

W styczniu zawodniczki Akademii Sportu Stomil Olsztyn były najlepsze podczas Mistrzostw Polski w Futsalu. W finale zmagań w Żorach pokonały MUKS Poznań. Na dużym, trawiastym boisku fazę grupową Centralnej Ligi Juniorek olsztyńskie piłkarki zakończyły na 1. miejscu w grupie północnej z 13 wygranymi, trzema remisami i dwoma porażkami. W półfinale lepszą okazała się jednak drużyna SMS-u Łódź.

— Wszystkim chciałabym podziękować za te kilka wspaniałych lat, dużo się od was nauczyłam - mówiła o zakończonym sezonie zawodniczka, Oliwia Czarnecka. — Trzeba wszystko ułożyć sobie w głowie, aby to zaprocentowało na przyszłość w seniorskiej już piłce.

Bo właśnie do dorosłego grania trafi teraz część z dziewcząt, które występowały w AS Stomil Olsztyn. Te młodsze zostają w drużynie.