Trwają poszukiwania Kamila Orzoła. 21-latek zaginął w ubiegłą sobotę

2022-07-07 15:50:52(ost. akt: 2022-07-07 15:45:08)

Autor zdjęcia: KMP w Olsztynie

Policjanci prowadzą poszukiwania Kamila Orzoła. 21-latek z gminy Biskupiec zaginął w ubiegłą sobotę. Od tamtej pory nie wrócił do domu i nie nawiązał kontaktu z najbliższymi.
W poszukiwaniach zaginionego 21-latka uczestniczy kilkadziesiąt osób. Olsztyńscy policjanci są wspierani przez funkcjonariuszy Oddziału Prewencji Policji w Olsztynie, policjantów z Biskupca, policyjnych wodniaków, strażaków ochotników z Gryźlin, Bredynek, Biskupca, Węgója i przewodników psów. Do działań włączono także przedstawicieli z Grupy Poszukiwawczo-Ratowniczej PCK Olsztyn.

Wykorzystywany jest również specjalistyczny sprzęt, w tym drony. Z kolei strażacy wyposażeni w łodzie oraz skafandry przeczesują podmokłe tereny w pobliżu miejsca, gdzie ostatnio był widziany zaginiony. Do działań został także wykorzystany pies tropiący.

Do akcji włączyli się również nurkowie z Olsztyna, żołnierze 4 Warmińsko-Mazurskiej Brygady Obrony Terytorialnej oraz przedstawiciele Mazurskiej Grupy Poszukiwawczo-Ratowniczej z Olecka.

Z najnowszych informacji wynika, że 21-latek widziany był w niedzielę w nocy ok. godz. 1:00 na drodze szutrowej na trasie Czerwonka-Węgój.

Policjanci zwracają się o pilny kontakt do kierowców, którzy tej nocy poruszali się tą drogą i mogli widzieć lub podwozić zaginionego.

Kamil Orzoł jest szczupłej budowy ciała, ma około 180 cm wzrostu, włosy ciemny blond. Mężczyzna w chwili zaginięcia ubrany był w niebieską bluzę oraz ciemne spodnie dresowe. 21-latek miał przy sobie również dużą czarną torbę sportową.

Wszelkie informacje, które mogą pomóc w ustalaniu miejsca pobytu zaginionego mężczyzny można przekazywać osobiście w najbliższej jednostce policji lub telefonicznie dzwoniąc pod nr tel. 605 549 341 lub 112.

Fot. KMP w Olsztynie

Fot. KMP w Olsztynie

Fot. KMP w Olsztynie

Fot. KMP w Olsztynie

Fot. KMP w Olsztynie