Pijana matka, babcia. Czy udało się znaleźć kogoś trzeźwego do opieki nad dzieckiem w tej rodzinie?

2022-07-07 08:55:10(ost. akt: 2022-07-07 10:29:34)

Autor zdjęcia: policja

Nie ma znaczenia miejsce i czas. Dorośli, którzy po alkoholu zajmują się dziećmi, to niestety codzienność wielu miast i wsi.
Oficer dyżurny otrzymał zgłoszenie dotyczące podejrzenia sprawowania opieki nad dzieckiem przez rodzica, który mógł znajdować się w stanie nietrzeźwości.

Na miejsce natychmiast został wysłany policyjny patrol w celu zweryfikowania otrzymanego zgłoszenia. Funkcjonariusze przed blokiem zastali dwie kompletnie pijane kobiety. Okazało się, że jedna z nich, 29-latka, przyszła do znajomego mając pod opieką 2,5-letniego syna. Chłopczyk spał w jednym z pokoi. Z 29-latką była również jej 30-letnia koleżanka, która ostatecznie ze względu na stan upojenia alkoholowego trafiła na izbę wytrzeźwień. Z kolei badanie policyjnym alkomatem wykazało w organizmie matki dziecka blisko 1,5 promila alkoholu.

Po chwili na miejscu pojawiła się babcia dziecka. Policjanci postanowili sprawdzić jej stan trzeźwości. Ku ich zdziwieniu, okazało się, że 66-latka była również pod wpływem alkoholu.

Ostatecznie chłopiec trafił pod opiekę kuzyna 29-latki, który jako jedyny był trzeźwy. Policjanci z interwencji sporządzili dokumentację, która trafi do sądu rodzinnego. Jego zadaniem będzie dokładne zbadanie zaistniałej sytuacji.

źródło: KWP
red.
lubawa@gazetaolsztynska.pl