Policjanci z Olsztyna zatrzymali dwóch poszukiwanych mężczyzn

2022-07-06 16:40:14(ost. akt: 2022-07-06 17:59:13)

Autor zdjęcia: KMP w Olsztynie

Jeden pływał rowerem wodnym, drugi podróżował autem. Co ich łączy? Obaj próbowali ukryć się przed wymiarem sprawiedliwości i „wpadli” podczas policyjnych kontroli.
Policyjny wodniacy w trakcie kontroli sprawdzają stan trzeźwości osób wsiadających za stery sprzętów pływających oraz ich obowiązkowe wyposażenie. We wtorek (5 lipca) policjanci na jeziorze Dadaj wylegitymowali mężczyznę pływającego rowerem wodnym. Po sprawdzeniu w systemie wyszło na jaw, że 21-latek był poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Bartoszycach do odbycia kary 50 dni pozbawienia wolności. Mężczyzna ukrywał się za popełnione w przeszłości przestępstwo narkotykowe.

Tego samego dnia wieczorem policjanci postanowili wylegitymować podejrzanie zachowujących się dwóch mężczyzn, którzy siedzieli w zaparkowanym aucie na parkingu na obrzeżach Olsztyna. Okazało się, że obaj byli poszukiwani. 32-latek przez Prokuraturę Rejonową w Legnicy w celu ustalenia miejsca pobytu. Z kolei 30-letni pasażer bmw ma do obycia łączną karę 228 dni aresztu za popełnione przestępstwo zniszczenia mienia oraz kierowania gróźb karalnych.

21 i 30-latek zostali zatrzymani. W środę (6 lipca) najprawdopodobniej trafią do zakładów karnych, w których spędzą najbliższe miesiące.