Seniorka z Olsztyna oszukana metodą "na policjanta" wyrzuciła oszczędności przez okno

2022-07-06 15:05:32(ost. akt: 2022-07-06 15:04:31)
oszuści drogeryjni

oszuści drogeryjni

Autor zdjęcia: xxx

We wtorek (5 lipca) kolejna seniorka uwierzyła w legendę oszustów i przekazała im swoje oszczędności. Przez okno wyrzuciła gotówkę i biżuterię.
We wtorek (05 lipca) olsztyńscy policjanci otrzymali zgłoszenie o oszustwie metodą „na policjanta”. Niestety seniorka uwierzyła w legendę przestępców i przekazała im swoje oszczędności.

Z relacji 82-latki wynikało, że po południu nieznana kobieta zadzwoniła domofonem i przedstawiła się jako jej córka. Seniorka od razu zorientowała się, że nie jest to jej członek rodziny i zakończyła rozmowę.

Następnie do pokrzywdzonej zadzwonił mężczyzna, który przedstawił się jako funkcjonariusz policji. Przestępca twierdził, że seniorka wcześniej rozmawiała z oszustką i jej oszczędności są zagrożone. Pod blokiem miała przebywać grupa przestępcza, która chce włamać się do jej mieszkania. Fałszywy policjant najpierw wypytał o posiadane przez 82-latkę pieniądze na koncie, a następnie kazał jej przekazać funkcjonariuszom.

Seniorka wierząc w legendę przestępców spakowała pieniądze i biżuterię w reklamówkę, którą wyrzuciła przez okno.

Kobieta zorientowała się, że padła ofiarą oszustów po tym, jak zadzwoniła na numer alarmowy. Wartość strat to blisko 18 tysięcy złotych.

Policjanci po raz kolejny apelują o szczególną ostrożność oraz o stosowanie zasady ograniczonego zaufania podczas rozmów telefonicznych, dotyczących pożyczek lub przekazania pieniędzy.