To III edycja w Szczytnie – Festiwal Smaków Food Trucków już 16 i 17 lipca!

2022-07-05 13:06:42(ost. akt: 2022-07-05 13:56:56)   Materiał partnera

Autor zdjęcia: Festiwal Smaków Food Trucków

Festiwal Smaków Food Trucków zawita w mieście już niebawem. Mobilne restauracje będą serwować pyszności z najróżniejszych stron świata. Burgery, frytki, pad thai, a może gruzińskie chinkali? Będzie w czym wybierać!
Smakołyki serwowane przez restauracje na kółkach już od 2020 roku przyciągają mieszkańców Szczytna i okolic. Dań, które na co dzień nie goszczą na naszych stołach, będzie można próbować aż przez dwa dni. Czym się wyróżniają? Czym w zasadzie są food trucki?


W innych słowach to restauracje w wersji mini, w samochodzie lub gastronomicznej przyczepce. Te współczesne wyróżniają się swoją identyfikacją i wąskim, ale dopracowanym menu. Ich twórcy to osoby z pasją, które dbają o świeże składniki i ich staranny dobór. Dania przygotowywane są na miejscu. Choć niektórym osobom food trucki wciąż kojarzą się z samochodami gastronomicznymi z lat 80. i 90., to wystawcy biorący udział w Festiwalu Smaków Food Trucków prezentują zupełnie nową jakość.


Organizatorzy wydarzenia dokładają starań, by obecne na wydarzeniach food trucki serwowały różne od siebie dania. Są przedstawiciele kuchni chińskiej, meksykańskiej, gruzińskiej, hiszpańskiej, ukraińskiej. Nie brakuje streetfoodowych klasyków i dań orientalnych, przekąsek na słodko i słono. Dania przygotowywane są według autorskich pomysłów, często z domowymi sosami lub nietuzinkowymi dodatkami.


Czy jedzenie to wszystko?
Głównym punktem wydarzenia są oczywiście smakołyki z najróżniejszych stron świata, ale to nie koniec. Uczestnicy mogą wziąć udział w zawodach jedzenia na czas, rodzinnej grze terenowej, czy zagłosować na najsmaczniejszego food trucka festiwalu. Dla najmłodszych dostępna jest strefa z kolorowankami, a solo lub z grupą znajomych będzie można wypocząć w strefie chilloutu.
Więcej informacji i smaczne konkursy dostępne będą na stronie
wydarzenia

Podstawowe informacje:
- III edycja Festiwalu Smaków Food Trucków w Szczytnie
- Plac Juranda
- 16-17 lipca 2022
- sobota 12:00-21:00, niedziela 12:00-20:00
- WSTĘP WOLNY!

Partnerzy:
Miasto Szczytno
Miejski Dom Kultury w Szczytnie
Browar Amber

Partnerzy medialni:
Tygodnik Szczytno
Nasz Mazur