Olsztyńscy policjanci zatrzymali matkę roku - pijana opiekowała się 2,5-latkiem

2022-07-05 15:20:53(ost. akt: 2022-07-05 15:19:02)

Autor zdjęcia: Archiwum GO

Olsztyńscy policjanci zatrzymali 29-letnią nieodpowiedzialną matkę, która miała pod opieką 2,5-letniego syna. Kobieta była kompletnie pijana. Chłopiec miał trafić pod opiekę babci, ale ta również okazała się być nietrzeźwa.
W poniedziałek (04 lipca) policjanci z Olsztyna otrzymali zgłoszenie dotyczące podejrzenia, że pijana kobieta opiekuje się swoim małym synkiem.

Na miejsce natychmiast został wysłany policyjny patrol. Funkcjonariusze przed blokiem zastali dwie kompletnie pijane kobiety. Okazało się, że jedna z nich, 29-latka, przyszła do znajomej mając pod opieką 2,5-letniego syna. Chłopczyk spał w jednym z pokoi mieszkania.

Z 29-latką była również jej 30-letnia koleżanka, która ostatecznie ze względu na stan upojenia alkoholowego trafiła na izbę wytrzeźwień.

Badanie alkomatem wykazało, że w organizmie matki dziecka było blisko 1,5 promila alkoholu.

Po chwili na miejscu pojawiła się babcia dziecka. Policjanci postanowili również sprawdzić jej stan trzeźwości. Ku ich zdziwieniu, okazało się, że 66-latka była także była pijana.

Ostatecznie chłopiec trafił pod opiekę kuzyna 29-latki, który jako jedyny był trzeźwy. Policjanci sporządzoną dokumentację przekażą do sądu rodzinnego. Jego zadaniem będzie dokładne zbadanie zaistniałej sytuacji.