PKO Bank Polski z myślą o polskich rodzinach zmienia swoją ofertę

2022-07-04 15:39:07(ost. akt: 2022-07-05 11:07:03)   Artykuł sponsorowany

Autor zdjęcia: pixabay.com

PKO Bank Polski z myślą o polskich rodzinach zmienia swoją ofertę - PKO Konto za Zero Rodzina 500+ i podwyższa oprocentowanie do 6 proc. na Pierwszym Koncie Oszczędnościowym.
— PKO Bank Polski wprowadza od 1 lipca promocyjne oprocentowanie na Pierwszym Koncie Oszczędnościowym – do 6 proc. w skali roku.
— Bank oferuje klientom PKO Konto za Zero Rodzina 500+ na bardzo korzystnych warunkach.
— PKO Bank Polski proponuje 0 zł za prowadzenie rachunku, 0 zł za wypłaty z bankomatów własnych banku oraz 0 zł za wypłaty z obcych bankomatów za pomocą BLIKA.

PKO Bank Polski oferuje klientom atrakcyjne warunki PKO Konta za Zero Rodzina 500+: 0 zł za prowadzenie rachunku, 0 zł za wypłaty z bankomatów PKO Banku Polskiego i 0 zł za wypłaty z obcych bankomatów za pomocą BLIKA. Ponadto, od 1 lipca bank oferuje promocyjne oprocentowanie na Pierwszym Koncie Oszczędnościowym – nawet do 6 proc. w skali roku. Propozycja PKO Banku Polskiego stanowi znakomite rozwiązanie finansowe dla rodzin korzystających ze świadczeń 500+ oraz chcących powiększyć rodzinne oszczędności.

— PKO Konto za Zero Rodzina 500+ to atrakcyjny element oferty PKO Banku Polskiego skierowany bezpośrednio do polskich rodzin. To także dowód na to, że bank uważnie obserwuje otoczenie gospodarcze i reaguje na potrzeby klientów. Rodzice dzieci, którzy zdecydują się na powiązanie rachunku z wypłatami świadczeń z programu 500+ i spełnią proste kryteria mogą korzystać z niego bez opłat. Oferta, wraz z promocyjnym oprocentowaniem na Pierwszym Koncie Oszczędnościowym, które wynosi do 6 proc. w skali roku, to ciekawe i atrakcyjne rozwiązanie dla naszych klientów — Iwona Duda, prezes PKO Banku Polskiego.

PKO Konto za Zero dla Rodziny 500+


W ramach aktualnej oferty klient PKO Banku Polskiego, który otworzy PKO Konto za Zero Rodzina 500+, otrzymuje atrakcyjne warunki:

- 0 zł za prowadzenie rachunku,
- 0 zł za kartę (jeśli wykona w miesięcznym okresie rozliczeniowym transakcje bezgotówkowe na minimum 200 zł, inaczej koszt miesięczny karty wyniesie 1,90 zł),
- 0 zł za wypłaty z bankomatów PKO Banku Polskiego,
- 0 zł za wypłaty z obcych bankomatów za pomocą BLIKA.

PKO Konto za Zero dla Rodziny 500+ to rachunek dla jednej lub dwóch osób od 18. roku życia, na które będą przekazywane świadczenia Rodzina 500+. Rachunek ten może być kontem wspólnym np. dla rodziców dzieci, na które wypłacane jest świadczenie. Kontem można zarządzać w aplikacji mobilnej IKO i serwisie internetowym iPKO, w którym dostępny jest również wniosek o świadczenie Rodzina 500+.

Rodzinne oszczędzanie nawet do 6 proc.


Warto także rodzinnie oszczędzać na Pierwszym Koncie Oszczędnościowym w PKO Banku Polskim. Od 1 lipca bank wprowadza promocyjne oprocentowanie, które wynosi do 6 proc. w skali roku. Oprocentowanie salda do 10 tys. zł wynosi 4 proc. Dodatkowe 2 proc. klient zyskuje za systematyczne oszczędzanie - warunkiem są wpłaty w przedziale pomiędzy 20 zł a 1000 zł przez minimum 3 miesiące. Pierwsze Konto Oszczędnościowe może być otwarte dla dzieci do 18 roku życia, a warunkiem jest posiadanie lub otwarcie: PKO Konta Dziecka lub PKO Konta Pierwszego.

Od 1 lipca bank podwyższył również oprocentowanie na rachunku PKO Konto Dziecka do 3 proc. (jeśli na koncie jest nie więcej niż 2,5 tys. zł) oraz do 1 proc. dla salda powyżej tej kwoty. Konto jest bezpłatne i przeznaczone dla dzieci do 12. roku życia.

To kolejne atrakcyjne oferty zaproponowane obecnym i przyszłym klientom PKO Banku Polskiego w ostatnim czasie – obok Lokaty mobilnej i Lokaty 60+ oprocentowanych stawką 5,75 proc. w stosunku rocznym, podobnie jak lokata dla nowych klientów Bankowości Osobistej i Prywatnej oraz nowego programu inwestycyjnego - Autolokacja III, który opiera się na lokacie 6-miesięcznej oprocentowanej stałą stopą procentową w wysokości 6,5 proc. w stosunku rocznym.

***

PKO Bank Polski jest niekwestionowanym liderem polskiego sektora bankowego, a wartość jego aktywów wynosi 422 mld zł. W I kwartale 2022 r.. wypracował 1,4 mld zł zysku netto. Spółka obsługuje 11,3 mln klientów. Jest podstawowym dostawcą usług finansowych dla wszystkich segmentów klientów, osiągając najwyższe udziały w depozytów, kredytów, oraz w rynku funduszy inwestycyjnych osób fizycznych. Dzięki rozwojowi narzędzi cyfrowych, w tym aplikacji IKO, z której aktywnie korzysta 6,4 mln klientów, PKO Bank Polski jest najbardziej mobilnym bankiem w Polsce. Spółka wzmacnia swoją obecność zagraniczną za pośrednictwem oddziałów korporacyjnych działających w Niemczech, w Czechach i na Słowacji.