Kolarze górscy wystartują w Olsztynie

2022-07-01 14:25:50(ost. akt: 2022-07-01 14:36:33)   Artykuł sponsorowany

Autor zdjęcia: Urząd Miasta w Olsztynie

Niezwykłe trasy, sportowa rywalizacja, mnóstwo atrakcji towarzyszących zawodom. Już w niedzielę (3 lipca) w stolicy Warmii i Mazur kolejne wydarzenie z cyklu Cisowianka Mazovia MTB Marathon.
Cykl maratonów MTB, organizowanych przez Cezarego Zamanę ma 17-letnią historię. Temu wydarzeniu zdecydowanie po drodze z Olsztynem, bowiem wydarzenie odbędzie się w naszym mieście już 12. raz.

- Trzy lata temu miałem przyjemność wziąć udział w zmaganiach - mówi prezydent Olsztyna, Piotr Grzymowicz. - Trasa jest niewątpliwie bardzo urokliwa, ale jednocześnie wymagająca. To fantastyczne, że mogą tu startować nie tylko wyczynowcy, ale też amatorzy. Zachęcam zarówno do czynnego udziału, jak i kibicowania sportowcom.

Cisowianka Mazovia MTB Marathon to propozycja dla osób w każdym wieku i o każdym poziomie trudności. Olsztyńska rywalizacja to zmagania na trzech dystansach - Hobby (5,5 km; dla dzieci), Fit (20,1 km), oraz Pro (39,1 km). Dodatkowo najmłodsi będą mogli stanąć na starcie 200-metrowego dystansu MiniMini.

- Jazda po tutejszych terenach przypomina łapanie byka za rogi - uśmiecha się Cezary Zamana, kolarski mistrz Polski oraz triumfator Tour de Pologne. - Trzeba mocno trzymać kierownicę, stale utrzymywać koncentrację na najwyższym poziomie i kontrolowanie roweru, aby nie spłatał nam jakiegoś figla.

Organizatorzy zawodów dopinają ostatnie szczegóły wydarzenia. Jednym z elementów jest sprawdzenie przejezdności trasy. Po niedawnych wichurach do uprzątnięcia są w niektórych miejscach wiatrołomy.

- Zawodnicy, którzy przyzwyczaili się do przebiegu tras w poprzednich edycjach mogą się nieco zdziwić - przyznaje Cezary Zamana. - Na pewno nastąpią pewne modyfikacje.

Komplet śladów GPS będzie można pobrać ze strony zawodów w piątek.


*** Program zawodów (niedziela, 3 lipca)
Baza zawodów, start i meta: Parking przy Centrum Żeglarstwa Wodnego i Lodowego w Olsztynie (ulica Sielska 38)
9:00-16:00 – obsługa biura zawodów
* Starty:
10:30 - start dystansu Hobby
11:30 - start dystansów Fit, PRO
12:00 - zawody Mini Mini
* Dekoracje :
12:30 - dekoracja dystansu Hobby
14:30 - dekoracja dystansu Fit
15:15 - dekoracja dystansu Pro

podane godziny są godzinami orientacyjnymi