Metodą "na policjanta" chcieli oszukać seniorkę, tym razem pracownik banku był sprytniejszy

2022-06-30 17:52:26(ost. akt: 2022-06-30 15:35:14)

Autor zdjęcia: KMP w Olsztynie

Postawą godną naśladowania wykazał się pracownik z olsztyńskiego banku. Mężczyzna słysząc rozmowę telefoniczną seniorki z oszustem, ostrzegł 68-latkę o zagrożeniu i powiadomił służby.
W środę (29 czerwca) olsztyńscy policjanci otrzymali zgłoszenie o próbie oszustwa metodą „na policjanta”. Z relacji 68-latki wynikało, że zadzwoniła do niej młoda kobieta, która podała się za jej siostrzenicę. Poprosiła o podanie jej adresu zamieszkania, po czym nagle się rozłączyła.

Po chwili do 68-latki zadzwonił mężczyzna, który przedstawiał się jako funkcjonariusz policji. Przestępca twierdził, że seniorka wcześniej rozmawiała z oszustką i jej oszczędności są zagrożone. Fałszywy policjant najpierw wypytał o posiadane pieniądze na koncie, a następnie polecił jej udać się do placówki bankowej i wypłacić gotówkę, którą miała przekazać funkcjonariuszowi.

Kobieta swoim zachowaniem wzbudziła podejrzenia pracownika banku. Mężczyzna słysząc rozmowę telefoniczną seniorki z fałszywym policjantem zorientował się, że ma ona do czynienia z oszustem i ostrzegł kobietę o zagrożeniu. Następnie pracownik zadzwonił na numer alarmowy i powiadomił policję o próbie oszusta. W ten sposób 68-latka ochroniła swoje oszczędności.

Nie ulegajmy presji czasu wywieranej przez przestępców. W przypadku podejrzenia, że możemy mieć do czynienia z oszustem należy natychmiast skontaktować się z najbliższą jednostką policji osobiście lub telefonicznie dzwoniąc pod nr 112.

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Cyranka #3102444 1 lip 2022 08:41

    Słucha codziennie tzw. radia więc jest otwarta na dotowanie dzieł.

    odpowiedz na ten komentarz

  2. olsols #3102435 1 lip 2022 07:48

    Pracownik banku to ostatnia linia obrony. Szkoda że zawodzi zazwyczaj... Zbyt mało jest materiałów informacyjnych dla seniorów o tych oszustwach. Dołóżcie jakąś stałą wkładkę do papierowej gazety, bo przykro czytać o kolejnych przypadkach.

    Ocena komentarza: warty uwagi (3) odpowiedz na ten komentarz