Chciał skrócić sobie drogę jadąc po chodniku, został ukarany

2022-07-02 13:01:11(ost. akt: 2022-07-01 11:52:18)
Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Ścieżka rowerowo-piesza to nie miejsce dla samochodów. Przekonał się o tym 53-letni kierujący, który na ul. Olsztyńskiej w Dywitach zlekceważył przepisy.
W ostatnim czasie do funkcjonariuszy z Dywit dotarły informacje od mieszkańców, że na ul. Olsztyńskiej w Dywitach, kierowcy chcąc ominąć utrudnienia w ruchu związane z przebudową DK 51 wjeżdżają autami na ścieżkę rowerowo-pieszą. Swoim zachowaniem stwarzają zagrożenie dla pieszych czy rowerzystów, którzy poruszają się tą ścieżką.

We wtorek (28 czerwca) po godz. 13:00 funkcjonariusze zauważyli kierującego osobową hondą, który jechał wzdłuż ścieżki rowerowo-pieszej. Policjanci od razu zatrzymali auto do kontroli. Za jego kierownicą siedział 53-latek.

Mężczyzna za popełnione wykroczenie został ukarany surowym mandatem w kwocie 1500 złotych.

Przypomnijmy, że problem trwa już od dłuższego czasu. Niespełna miesiąc temu film z takimi wyczynami przesłała jedna z zaniepokojonych mieszkanek gminy Dywit.

— Ja rozumiem, że jest korek i każdy chce zdążyć, ale to już przesada. Moje dziecko jeździ tą drogą rowerem do szkoły! — napisała mieszkanka. — Dziś po godz. 7 rano w taki sposób przejechały 4 auta pod rząd.