Specjalna lodówka z insuliną dotarła z Poznania do Rucianego Nidy

2022-06-29 17:02:22(ost. akt: 2022-06-29 16:21:55)

Autor zdjęcia: Wielkopolska Policja

Specjalna lodówka z insuliną w czasie kilku godzin dotarła z Poznania do Rucianego Nidy na Mazurach. Lek odebrała nastolatka, która została okradziona w drodze na wakacje. Porzuconą torbę z pakietem zauważył jeden z kierowników pociągów.
Mimo, że na co dzień policja nie zajmuje się takimi nietypowymi transportami, to tym razem postanowili szybko pomóc. Policjanci z Poznania dostarczyli torbę termiczną z insuliną na granicę woj. kujawsko pomorskiego. Stamtąd zabrał ją funkcjonariusz z Bydgoszczy i przekazał mundurowym z Nowego Miasta Lubawskiego. Następnie przesyłkę przejmowali po kolei policjanci z Iławy, Ostródy, Olsztyna, Szczytna i Pisza. Ci ostatni wieczorem dojechali do Rucianego Nidy i spotkali się z Klaudią.

Dziewczynka wraz z grupą przyjaciół i opiekunką jechała ze Szczecina na Mazury, na wakacje . W Poznaniu na dworcu PKP podczas przesiadki ktoś ukradł jej plecak. Był w nim niewielki pojemnik termiczny z insuliną i rzeczy osobiste oraz pieniądze.

Porzucony plecak krótko po odjeździe pociągu zauważył jeden z pracowników PKP. Policjanci którzy wraz z personelem dworca zajęli się szukaniem złodzieja wytypowali go na nagraniach monitoringu. Po publikacji w mediach wizerunku podejrzanego, jeszcze tej samej nocy został rozpoznany przez ochronę pobliskiego centrum handlowego. Został zatrzymany i przedstawiono mu zarzuty. Za kradzież grozi mu do 5 lat więzienia.

Fot. Wielkopolska Policja

Fot. Wielkopolska Policja


Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. magda #3102453 1 lip 2022 11:25

    Niewiarygodne, policja wykonuje swoje zadania. Dlaczego media nie pieją o chirurgach którzy uratowali dzisiaj kilka istnień? Policjant na zdjęciu jaki smutny, na tej interwencji niestety nie wbije mandatu :(

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) odpowiedz na ten komentarz