131 przyszłych lekarzy z Olsztyna zakończyło kształcenie na UWM

2022-06-30 08:33:00(ost. akt: 2022-06-29 15:36:34)

Autor zdjęcia: materiały prasowe

W kortowskim Centrum Konferencyjnym w poniedziałek (27 czerwca) odbyło się kolejne już Absolutorium Kierunku Lekarskiego. Mury Collegium Medicum opuściło ponad 130 absolwentów. To największy do tej pory rocznik kończący kształcenie na Wydziale Lekarskim
Poniedziałkowej uroczystości przewodniczył Dziekan Wydziału Lekarskiego UWM.

— Ten dzień jest wyjątkowy. Przyjechaliście tutaj do Olsztyna z różnych zakątków kraju i świata. Znam Was dobrze i jestem bardzo dumny, że tak licznie ukończyliście te ciężkie studia. Będziecie teraz wspominać te dobre chwile. My byliśmy tu po to, żeby nauczyć Was medycyny — mówił prof. Leszek Gromadziński do absolwentów. — Teraz codziennie będziecie walczyć o zdrowie i życie drugiego człowieka. Praca dla kogoś innego to jest to, co jest w życiu najważniejsze. Życzę Wam, żebyście się nigdy nie poddawali i przyjęli swoje niepowodzenia z głową.

Gościem uroczystości był m.in. Rektor UWM.

— Byłem bardzo wzruszony słuchając Waszej przysięgi. Ona zobowiązuje do tego, żeby widzieć w każdym drugiego człowieka - pomagając mu, zmniejszając jego cierpienie, lecząc go i przywracając mu nadzieję, że będzie dobrze. To ogromne zobowiązanie i zaszczytna służba — mówił prof. Jerzy Przyborowski.