Duże zmiany w PiS, dzisiaj posiedzenie komitetu politycznego.

2022-06-28 11:58:45(ost. akt: 2022-06-28 12:12:07)
Jarosław Kaczyński

Jarosław Kaczyński

Autor zdjęcia: Wojciech Benedyktowicz

Dzisiaj zbiera się komitet polityczny Prawa i Sprawiedliwości. Dokona on akceptacji 94 pełnomocników okręgowych wybranych przez prezesa partii Jarosława Kaczyńskiego. Władzę w okręgach stracą m.in. marszałek Sejmu Elżbieta Witek czy wicepremier Jacek Sasin.
Posiedzenie komitetu politycznego PiS rozpocznie się o godzinie 13. Władze Prawa i Sprawiedliwości zdecydowały pod koniec maja o nowym podziale struktur partyjnych. Zamiast działających 41 okręgów ma być ich 94. Mają być dostosowane swoim zakresem terytorialnym do okręgów senackich.

Zdecydowano, że osoby powołane na pełnomocników okręgowych nie będą mogły pełnić funkcji ministerialnych oraz być członkami prezydium Sejmu i Senatu. Jak zwraca uwagę Polskie Radio 24, oznacza to, że władzę w okręgach stracą m.in. marszałek Sejmu Elżbieta Witek, wicepremier Jacek Sasin, szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Michał Dworczyk czy minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Kamiński.

Jak poinformował sekretarz generalny PiS Krzysztof Sobolewski, zadaniem wyznaczonych przez komitet polityczny PiS pełnomocników okręgowych będzie "rozbudowa i przygotowanie struktur do zjazdów okręgowych", podczas których wybrane zostaną nowe zarządy okręgowe. O terminie zjazdów okręgowych na dzień dzisiejszy nic nie wiadomo, ale prawdopodobnie odbędą się one latem przyszłego roku.

Komentarze (5) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. as. #3102275 28 cze 2022 21:51

  No faktycznie większość komentujących ten artykuł jest do przebadania. Zapomnieli już o Nowaku (kolekcjonerze drogich zegarków ściganemu przez prokuraturę ukraińską za branie łapówek), miliardach polskiego VAT-u płynących do rajów podatkowych, wyprzedaniu polskich stoczni, doprowadzeniu do bankructwa dziesiątek polskich firm budujących autostrady, kradzieży pieniędzy z OFE, podniesienie wieku emerytalnego, aferze hazardowej, zwijaniu wojska, stawianiu na przywództwo Niemiec w Europie (Sikorski), itd. W obecnej sytuacji, gdy mamy wojnę na wschodzie to ogromne szczęście, że ci nieudacznicy już w Polsce nie rządzą... Zresztą oni nadal nie mają żadnego planu na przyszłe lata a ich prominentna posłanka stwierdziła ostatnio, że plany pokażą po wyborach... Żenada....

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-2) odpowiedz na ten komentarz

 2. jaaa #3102267 28 cze 2022 16:33

  Czyli rozbudowa stołków ! Czytaj koryto + teraz następni muszą się nachapać bo koniec bliski !Każdy następny demokratyczny rząd powinien wyłapać i sumiennie osądzić tą złodziejską partię ,żeby nikt więcej nie narobił tyle długów co pis i ich przystawki z zjednoczonej krwawicy !

  Ocena komentarza: warty uwagi (8) odpowiedz na ten komentarz

 3. basilo #3102255 28 cze 2022 14:04

  No nie wiem, moim zdaniem należy go zbadać

  Ocena komentarza: warty uwagi (10) odpowiedz na ten komentarz

 4. dis #3102254 28 cze 2022 13:34

  I czego się cieszysz, baranie?

  Ocena komentarza: warty uwagi (5) odpowiedz na ten komentarz

 5. WyPis się #3102247 28 cze 2022 12:43

  A kogo to interesuje Gazeto (Olsztyńska) Pisowska? Najlepiej zdelegalizować tych szkodników!!!

  Ocena komentarza: warty uwagi (18) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)