Ale wstyd. Mieszkaniec Olsztyna wpadł z kradzioną hulajnogą elektryczną podczas próby kradzieży roweru. Teraz musi tłumaczyć się policji

2022-06-28 10:54:06(ost. akt: 2022-06-28 11:32:05)

Autor zdjęcia: pixabay/GO/KG

Policjanci z Olsztyna przyłapali na gorącym uczynku złodzieja hulajnogi elektrycznej. Jej wartość wyceniono na blisko 2500 złotych. 25-letni mężczyźnie grozi teraz kara do 5 lat w więzieniu.
W piątek (24 czerwca) w nocy policjanci otrzymali zgłoszenie o mężczyźnie, który podejrzanie zachowywał się w pobliżu stojącego roweru w ogródku przy jednym z bloków.

Mężczyzna, gdy tylko zauważył właściciela roweru uciekł w nieznanym kierunku. Informacja wraz z rysopisem trafiła jednak do policjantów.

Funkcjonariusze w trakcie patrolu okolicy, zauważyli wskazanego mężczyznę. Okazał się nim 25-letni mieszkaniec Olsztyna. Policjanci znaleźli przy nim hulajnogę elektryczną, która jak się okazało była skradziona.

Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Następnego dnia funkcjonariusze dotarli do właściciela hulajnogi, która została skradziona na klatce schodowej – tej samej nocy, na tym samym osiedlu. Jej wartość wyceniono na blisko 2500 złotych.

25-latek usłyszał zarzut kradzieży. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności. Skradziona hulajnoga wróciła już do swojego właściciela.