70-letni nożownik zranił żeglarzy w Sztynorcie. Jest pod nadzorem policji

2022-06-27 19:04:26(ost. akt: 2022-06-27 17:04:12)
Sztynort

Sztynort

Autor zdjęcia: Ewa Surażyńska

Sąd Rejonowy w Giżycku w V Zamiejscowym Wydziale Karnym z siedzibą w Węgorzewie 24 czerwca zastosował środki zapobiegawcze w postaci dozoru policji oraz poręczenia majątkowego wobec Dariusza R. podejrzanego o zranienie nożem dwóch mężczyzn.
Prokurator Prokuratury Rejonowej w Giżycku 23 czerwca skierował do sądu wniosek o zastosowanie tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy wobec Dariusza R. podejrzanego o zranienie nożem dwóch mężczyzn. Sprawa dotyczy zdarzenia, do którego miało dojść 22 czerwca w miejscowości Sztynort.

Sąd Rejonowy 24 czerwca nie uwzględnił wniosku prokuratora o tymczasowe aresztowanie Dariusza R. i jednocześnie zastosował wobec podejrzanego środki zapobiegawcze w postaci dozoru policji oraz poręczenia majątkowego w kwocie 20 tys. zł.

Według sądu zgromadzony w sprawie materiał dowodowy w wysokim stopniu uprawdopodabnia, że podejrzany jest sprawcą zarzucanych mu przestępstw. Sąd, nie kwestionując powagi obu zaistniałych czynów, nie dopatrzył się jednak konieczności stosowania wobec Dariusza R. tymczasowego aresztowania, uznając jednocześnie, że środki zapobiegawcze w postaci dozoru policji oraz poręczenia majątkowego w sposób właściwy zabezpieczą prawidłowy tok postępowania karnego.

Sąd zwrócił przy tym uwagę, że pokrzywdzeni i świadkowie złożyli już wyczerpujące zeznania, a sam podejrzany jest mężczyzną w wieku 70 lat, emerytem, nigdy niekaranym, prowadzącym ustabilizowany tryb życia.

Do zdarzenia doszło 22 czerwca wieczorem w największym porcie żeglarskim w Sztynorcie, gdy żeglarze spłynęli z jeziora. Przy kei na pokładzie jednej z łodzi wybuchła awantura. 70-letni mieszkaniec Płocka chwycił nóż i zaatakował załogantów. Jednego ranił poważnie w klatkę piersiową. Pomocy żeglarzom udzielili ratownicy z karetki wodnej. Obaj mężczyźni zostali przewiezieni do szpitala w Giżycku.

Napastnik został zatrzymany na łodzi przez policjantów z Węgorzewa.

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Stary dziad #3102209 27 cze 2022 20:59

    Musieli zasrance niezle wkuzyc dieduszke.

    Ocena komentarza: warty uwagi (18) odpowiedz na ten komentarz