Co powstanie w nowym budynku przy katedrze w Olsztynie?

2022-06-28 08:33:00(ost. akt: 2022-06-30 09:28:43)

Autor zdjęcia: Anna Głazek

Naszego czytelnika zainteresował nowy budynek przy katedrze w Olsztynie, który powstał na tle zabytkowych, gotyckich obiektów. Zapytał nas, jakie przeznaczenie będzie miała nowa inwestycja w centrum Olsztyna?
Zapytaliśmy o to Martę Bartoszewicz, rzeczniczkę prasową Urzędu Miasta Olsztyna.
— Wydaliśmy pozwolenie na budynek usług turystycznych. Inwestor miał też stosowne uzgodnienia z Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków.

Nawiązując do nowoczesnego stylu budynku, który powstał na skrzyżowaniu ulic Staszica i Pieniężnego w połączeniu z historycznymi obiektami w tle, rzeczniczka informuje — Wydając pozwolenie na budowę możemy jedynie sprawdzać zgodność budynku z zapisami planu zagospodarowania przestrzennego, jeśli taki dokument obowiązuje na danym terenie. Jeśli nie — zgodność z decyzją o warunkach zabudowy. Oznacza to, że sprawdzamy parametry określone w planie (lub decyzji nr 1) takie jak: wysokość budynku, kształt dachu czy wielkość zabudowy w stosunku do terenu. Sprawdzamy też zgodność z innymi przepisami, m.in. ustawą o drogach.

Prosto z ulicy to nasz nowy cykl. Chcemy w nim opisywać i wyjaśniać, to co zainteresowało was na olsztyńskich ulicach. Wysyłajcie nam zdjęcie, piszcie: redakcja@gazetaolsztynska.pl