Jutro niedziela handlowa. Większość sklepów w Olsztynie będzie otwarta

2022-06-25 13:05:55(ost. akt: 2022-06-25 13:56:02)

Autor zdjęcia: pixaby

Ograniczenie niedzielnego handlu w Polsce obowiązuje już od prawie czterech lat. Zgodnie z treścią uchwały przyjętej przez sejm co rok, stopniowo zmniejszana jest liczba handlowych niedziel. Przypominamy, że jutro (26 czerwca) sklepy będą otwarte.
W 2022 roku zakupy można zrobić jedynie w ostatnie niedziele stycznia, kwietnia, czerwca i sierpnia. Dodatkowo sklepy otwarte są także w jedną niedzielę tydzień przed Wielkanocą i dwie poprzedzające Boże Narodzenie. W te niedziele oprócz marketów otwarte będą też galerie handlowe.

W świetle ustawy zakazującej handlu w niedzielę otwarte mogą być tylko stacje paliw, kwiaciarnie, apteki, zakłady lecznicze dla zwierząt, sklepy z pamiątkami i dewocjonaliami oraz placówki handlowe otwarte na potrzeby imprez okolicznościowych. Biznes w prywatnych sklepach mogą prowadzić tylko właściciele danego lokalu, co wykorzystuje m.in Żabka, dzięki franczyzom. Wcześniej markety były rejestrowane jako placówki pocztowe, jednak poprzez wniesienie poprawek do sejm zakazał tej praktyki. Oryginalnością wykazał się supermarket Intermarche, który w każdą niedzielę od godz. 10 do 18 prowadzi...klub czytelniczy.

Oprócz jutrzejszej niedzieli handlowej w tym roku będą jeszcze trzy: 28 sierpnia, 11 grudnia i 18 grudnia.

Co sądzisz o zakazie handlu w niedzielę?
Sklepy powinny być otwarte w każdą niedzielę
55.88%
Sklepy powinny być otwarte w jedną niedzielę w miesiącu
25%
Sklepy powinny być otwarte kilka niedziel w roku
2.21%
Sklepy powinny być zamknięte w niedziele
16.91%