Rozbój na ul. Limanowskiego w Olsztynie. Młody mężczyzna groził kobiecie nożem i ukradł jej torebkę

2022-06-24 14:30:10(ost. akt: 2022-06-24 14:10:41)

Autor zdjęcia: KMP w Olsztynie

28-latek z Olsztyna odpowie za napad z użyciem noża. Zaatakował przypadkowo napotkaną kobietę i zabrał jej torebkę. Teraz mężczyźnie grozi do 12 lat pozbawienia wolności.
Policjanci z Olsztyna zatrzymali niebezpiecznego mężczyznę, który groził nożem przypadkowej kobiecie w czerwcu tego roku na ul. Limanowskiego. Napastnik zaatakował napotkaną na ulicy kobietę i zażądał od niej pieniędzy. Następnie zaczął szarpać za ubrania 47-latkę, która upadła na chodnik. Agresor zabrał kobiecie torebkę ze 130 złotymi i uciekł.

Po zdarzeniu informacja wraz z rysopisem mężczyzny trafiła do policyjnych patroli na terenie miasta. We wtorek (21 czerwca) funkcjonariusze zauważyli i zatrzymali napastnika w pobliżu jednego ze sklepów. Okazał się nim 28-letni mieszkaniec Olsztyna, który od razu trafił do policyjnego aresztu.

Mężczyzna usłyszał zarzut rozboju przy użyciu niebezpiecznego przedmiotu, do którego się przyznał. Grozi mu kara do 12 lat pozbawienia wolności. Póki co wobec 28-latka zastosowano środek zapobiegawczy w postaci policyjnego dozoru.