Uczeń ze Szkoły Podstawowej w Kobułtach finalistą Mistrzostw Polski Młodych Ekonomistów

2022-06-25 11:30:00(ost. akt: 2022-06-24 14:18:46)

Autor zdjęcia: materiały prasowe

W Szkole Podstawowej im. Flagi Polski w Kobułtach z dużym powodzeniem rozwija się przedsiębiorczość, a także wdrażane są podstawy ekonomii wśród uczniów. Jeden z podopiecznych został finalistą Mistrzostw Polski Młodych Ekonomistów.
Uczeń klasy siódmej ze Szkoły Podstawowej w Kobułtach został finalistą Mistrzostw Polski Młodych Ekonomistów. Paweł Włoch z ponad 240 uczestników znalazł się w gronie dwunastu najlepszych uczniów klas 7-8 w Polsce.

Tegoroczna edycja konkursu odbyła się pod hasłem: „Z cyberbezpieczeństwem na Ty” i miała na celu edukację młodzieży w zakresie tematyki cyberbezpieczeństwa w odniesieniu do finansów osobistych.

W szkole z dużym powodzeniem rozwija się przedsiębiorczość, a dodatkowo wdrażane są podstawy ekonomii wśród uczniów.

Kolejnym sukcesem jakim może pochwalić się szkoła w związku z edukacją ekonomiczną są wyniki uczniów klas trzeciej i piątej. Grupy wzięły udział w ogólnopolskim konkursie „ Misja Kieszonkowe”, a każda z nich została zwycięzcą nagrody II stopnia w swoich kategoriach.

Ekonomia i finanse to także konkurs plastyczny „Jak gospodaruję swoim kieszonkowym", w którym uczennica klasy drugiej Zuzanna Ejdys została laureatką.

Fot. materiały prasowe

Szkoła podejmuje liczne działania na rzecz edukacji finansowej. Współpracuje z bankiem PKO Bank Polski Oddział 1 w Biskupcu, bankiem BNP PARIBAS, Stowarzyszeniem Krzewienia Edukacji Finansowej w Gdyni. Dzięki tej współpracy uczniowie mają możliwość realizacji różnorodnych projektów edukacyjnych, korzystania z ciekawych materiałów oraz uczestnictwa w wyjazdach i zajęciach prowadzonych przez pracowników banku.

Fot. materiały prasowe

Konkurs ekonomiczny „Mistrzostwa Polski Młodych Ekonomistów” jest ogólnopolskim konkursem realizowanym przez Stowarzyszenie Krzewienia Edukacji Finansowej w Gdyni od 2006 roku. Co roku, konkurs poświęcony jest innej tematyce z obszaru zagadnień ekonomiczno-finansowych.