Zielony Olsztyn zamienił się w śmietnisko

2022-06-23 10:58:13(ost. akt: 2022-06-23 12:16:44)
Co było pierwsze: jajko czy kura? Tego nie wiem. I nie o to chcę Was pytać. Chcę bowiem zapytać o śmieci.
Po Olsztynie sporo chodzę i jeżdżę na rowerze. Więc może jestem przewrażliwiony, bo widzę wokół siebie więcej niż ci, którzy oglądają stolicę warmińsko-mazurskiego z okien samochodu. A konkretnie widzę śmieci. Mnóstwo śmieci. Z reguły nie jest ich dużo, ale trafiają się i takie znaleziska jak to, na które natknąłem się idąc do antykwariatu na Kołobrzeskiej (róg z Głowackiego). Opłaciło się, by udało mi się tam wypatrzeć "Śpiewnik dla Mazurów" wydany przez Oficynę Wydawniczą "Retman" w 2016 roku.

Takich walających się po Olsztynie śmieci mamy mnóstwo. I stąd pytanie: czy to świadczy o nas, że jesteśmy śmieciarzami, czy też kompetentne służby udają, że tych śmieci nie widzą?

Igor Hrywna

Ps. Zdjęcia śmieci wysyłajcie nam na: redakcja@gazetaolsztynska.pl
Olsztyn jest zaśmiecony, bo
pokaż wyniki »


Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. ols #3102091 23 cze 2022 22:26

  Mentalność w narodzie i wynik braku policji śmieciowej, a przez to całkowita bezkarność wszystkich, którzy podrzucają śmieci na czyjąś działkę. Na szczęście nowe stawki mandatów już wkrótce.

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) odpowiedz na ten komentarz

 2. PiotrekOlsztyn #3102069 23 cze 2022 14:20

  Tak naprawde obie strony sa winne, i MY niestety smiecimy i to bez wzgledu czy mlody czy starsi ludzie. Po drugie sluzby staraja sie nie widziec...albo po prostu zatrudniaja takich pracownikow , ktorzy nie widza, nie chca zbierac, za malo zarabiaja...no taka prawda, po trzecie w Olsztynie odbywa sie systematyczne tzw. podrzucanie smieci, osobiscie to widzialem: mieszkancy domkow jednorodzinnych z okolic ulic Grotha, Narutowicza, Koscinskiego...sysytematycznie podrzucaja smieci do tzw. zsypow /nie sa zamykane/ w budynkach 10 pietrowych a takze podrzucaja segregowane smieci do wielkich kontenerow przeznaczonych dla mieszkancow blokow- stala praktyka, a sami..... jeden skromny maly pojemniczek.

  Ocena komentarza: warty uwagi (7) odpowiedz na ten komentarz

 3. Teddy75 #3102064 23 cze 2022 12:37

  Nie no przecież to służby tam gnoju narobiły...dlatego teraz udają, że nie widzą.

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz