Nie żyje Tadeusz Gołębiewski, właściciel sieci hoteli, między innymi w Mikołajkach

2022-06-22 12:07:44(ost. akt: 2022-06-22 15:19:56)
Zmarł znany przedsiębiorca Tadeusz Gołębiewski, znany biznesmen branży cukierniczej i właściciel sieci hoteli, między innymi w Mikołajkach.
21 czerwca 2022 roku, w wieku 79 lat zmarł znany przedsiębiorca Tadeusz Gołębiewski.

Pod koniec lat 80. rozpoczął działalność w branży hotelarskiej. Pierwszy hotel wybudował w 1989 roku w Mikołajkach. Jak opowiadał mediom, na budowę obiektu sprzedał całe zebrane przez lata komuny złoto i dolary. Tyle że wtedy mocno straciły na wartości.

Nie od razu hotel w Mikołajkach zbudowano. W pierwotnych planach był o wiele mniejszy. Z czasem dochodziły kolejne segmenty, przez 10 lat. Podobny patent Gołębiewski wykorzystuje w następnych hotelach, dobudowując kolejne piętra. Obecnie Hotel Gołębiewski w Mikołajkach ma prawie 700 pokoi i apartamentów.

Potem biznesmen stworzył rozpoznawalną sieć, której obiekty znajdują się także w Białymstoku, Wiśle oraz Karpaczu. Największy hotel sieci Gołębiewski powstaje obecnie w Pobierowie (woj. zachodniopomorskie).

Był również założycielem fabryki słodyczy TAGO.

Tadeusz Gołębiewski miał 79 lat. Ostatnią jego inwestycją był hotel w Pobierowie. Jego otwarcie zaplanowano na czerwiec.

Wielokrotnie trafiał na listy 100 najbogatszych Polaków.