Muzyczne gwiazdy wspierają polską transplantologię

2022-06-22 11:19:12(ost. akt: 2022-06-22 11:26:43)
2 lipca - Festiwal 12 Godzin Serce Mazur

2 lipca - Festiwal 12 Godzin Serce Mazur

W sobotę, 2 lipca już po raz trzeci w mrągowskim amfiteatrze nad jeziorem Czos odbędzie się Festiwal 12 Godzin Serce Mazur. Patronat nad wydarzeniem objęła "Gazeta Olsztyńska" oraz "Kurier Mrągowski".
Koncert to wyjątkowa, cykliczna impreza wspierająca polską transplantologię i Fundację Dla Transplantacji – Zostaw Serce na Ziemi, która również jest inicjatorem akcji #12GodzinDlaŻycia. Dochód z festiwalu zostanie przeznaczony na zakup specjalistycznego sprzętu OCS Heart, służącego do transportu serca dawcy. Dzięki temu urządzeniu można bezpiecznie zwiększyć czas transportu serca do przeszczepu z 4 do 12 godzin. Obecnie jest to jedyny sprzęt na świecie służący do przewozu pobranego do przeszczepu "wciąż bijącego" serca.

Fundacja wspiera rozwój polskiej transplantologii i promuje świadomość bycia dawcą poprzez muzykę i sztukę. - Chcemy przenieść nas z "epoki lodowcowej” (transport serca odbywa się w lodzie) do czasów współczesnych! - mów inicjator akcji, dr n. med. Zygmunt Kaliciński. Obecnie takiego sprzętu w Polsce nie ma.

2 lipca o godz. 16.00 w Mrągowie nad Czosem wystąpi HLA 4 - zespół z misją, którego założycielem grupy jest dr n. med. Zygmunt Kaliciński, kardiochirurg, transplantolog i perkusista w zespole. Gwiazdami wieczoru będą CLEO i MARGARET. Gościnnie wystąpią: Mirosław Henryk Kalisiewicz oraz KLAUDIA.

Głównymi Partnerami Festiwalu 12 Godzin Serce Mazur są: Burmistrz Miasta Mrągowo, Festiwalowe Mrągowo, Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Olsztynie oraz Stowarzyszenie Wielkie Jeziora Mazurskie 2020 zrzeszające miasta i powiaty stanowiące mikroregion w obrębie Obszaru Funkcjonalnego Krainy Wielkich Jezior Mazurskich. Współorganizatorem festiwalu są: „Musicart Group”, „Fundacja Dla Transplantologii- Zostaw Serce na Ziemi” oraz „ROOTS”. Patroni medialni: Gazeta Olsztyńska, Kurier Mrągowski, TVP 3 Olsztyn, Meloradio i Radio 5.