88-latka z Olsztyna wyrzuciła przez okno 16 tys. zł

2022-06-22 10:30:27(ost. akt: 2022-06-22 10:31:14)

Autor zdjęcia: pixabay

Seniorka straciła 16 tysięcy złotych. Była przekonana, że uczestniczy w policyjnej akcji. Pieniądze wyrzuciła przez balkon.
W poniedziałek (20 czerwca) olsztyńscy policjanci otrzymali zgłoszenie o oszustwie metodą „na policjanta”. Z relacji 88-latki wynikało, że na jej telefon stacjonarny zadzwonił mężczyzna, który podał się za policjanta. Oszust poprosił kobietę, aby bez rozłączenia się wybrała numer 997, gdzie następnie w słuchawce usłyszała głos innego funkcjonariusza, który poinformował seniorkę, że zajmuje się rozpracowywaniem grupy oszustów.

Oszust wypytał ją o posiadane oszczędności oraz poinformował, że kobieta będzie uczestniczyć w zasadzce. W tym celu musi policjantom przekazać pieniądze. 88-latka zgodnie z przekazanymi instrukcjami poszła do banku, skąd wybrała gotówkę. Następnie seniorka spakowała pieniądze w kopertę i wyrzuciła je przez okno. Kobieta w ten sposób straciła 16 tysięcy złotych.

W trosce o oszczędności starszych osób policja apeluje o szczególną ostrożność oraz o stosowanie zasady ograniczonego zaufania podczas rozmów telefonicznych, dotyczących pożyczek lub przekazania pieniędzy.

— Nie informujmy nikogo telefonicznie o ilości pieniędzy, które mamy w domu lub przechowujemy na koncie. Nie wypłacajmy z banku wszystkich oszczędności. W szczególności pamiętajmy o tym, że funkcjonariusze policji nigdy nie informują o prowadzonych przez siebie sprawach telefonicznie. Nigdy nie proszą też o przekazanie pieniędzy nieznanej osobie. Nie ulegajmy presji czasu wywieranej przez przestępców. W przypadku podejrzenia, że możemy mieć do czynienia z oszustem, należy natychmiast skontaktować się z najbliższą jednostką Policji osobiście lub telefonicznie dzwoniąc pod numer alarmowy nr 112 — informują policjanci.

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Marta #3102012 22 cze 2022 10:46

    Wieczorynka o 19. Chyba za wcześnie na takie bajki ?

    Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz