Bezpłatne przejazdy dzieci i młodzieży w Olsztynie. Co trzeba zrobić?

2022-06-22 08:32:00(ost. akt: 2022-06-21 15:32:16)
O dopełnieniu formalności przypomina Zarząd Dróg, Zieleni i Transportu. Robiąc to w miesiącach letnich można uniknąć kolejek.
Ulga dotyczy dzieci, które skończyły 4. rok życia oraz młodzieży uczących się w szkołach podstawowych na terenie Olsztyna. Ich rodzice lub opiekunowie prawni muszą również mieszkać na terenie Olsztyna i rozliczać się z podatku dochodowego od osób fizycznych w Urzędzie Skarbowym w Olsztynie.

Ulga zapisywana jest na Olsztyńskiej Karty Miejskiej. Aby mogła zostać przyznana, niezbędne jest okazanie legitymacji szkolnej (rocznik 2008 - świadectwo szkolne lub legitymacja podbita na 2023 rok).

— Poza tym rodzice lub opiekunowie są zobowiązani przedstawić kopię pierwszej strony zeznania podatkowego za poprzedni rok kalendarzowy opatrzoną prezentatą Urzędu Skarbowego w Olsztynie lub zaświadczenie z Urzędu Skarbowego w Olsztynie potwierdzającego fakt rozliczenia podatku dochodowego od osób fizycznych lub Urzędowe Potwierdzenie Odbioru z Urzędu Skarbowego w Olsztynie wraz z pierwszą stroną zeznania podatkowego w przypadku składania PIT drogą elektroniczną — wylicza Michał Koronowski z Zarządu Dróg, Zieleni i Transportu.

Jeśli wniosek o Olsztyńską Kartę Miejską będzie składany pierwszy raz, dodatkowo niezbędne będą:
* legitymacja szkolna - rocznik 2008 świadectwo szkolne lub legitymacja podbita na 2023 rok;
* dzieci 4-7 lat - dokument potwierdzający wiek dziecka;
* wybrany dokument skarbowy spośród wcześniej wymienionych.

Olsztyńską Kartę Miejską można wyrobić w Punktach Obsługi Klienta ZDZiT.