Ślubowanie nowych policjantów w Olsztynie. W szeregi wstąpiło 24 funkcjonariuszy

2022-06-21 18:03:51(ost. akt: 2022-06-21 15:29:06)

Autor zdjęcia: KMP w Olsztynie

Ślubowanie to pierwszy podniosły moment w służbie policjanta. W Oddziale Prewencji Policji w Olsztynie odbyła się taka uroczystość. Szef nowo przyjętych policjantów nadinsp. Tomasz Klimek zadbał o to, by była to podniosła chwila odczytując słowa roty ślubowania.
Grono warmińsko-mazurskich policjantów powiększyło się o kolejną grupę funkcjonariuszy. W poniedziałek (20 czerwca) miało miejsce ślubowanie 24 nowo przyjętych funkcjonariuszy (4 policjantek i 20 policjantów).

Jeszcze w tym tygodniu stawią się w Szkole Policji w Słupsku, by rozpocząć półroczne szkolenie. Po jego zakończeniu wrócą do garnizonu warmińsko-mazurskiego do jednostek, w których rozpoczną służbę.

Nowi policjanci zasilą szeregi w Olsztynie, w Elblągu oraz w Bartoszycach, Braniewie, Ełku, Giżycku, Gołdapi, Kętrzynie, Olecku, Piszu, Szczytnie i Węgorzewie.

Ślubowanie odbyło się tym razem w kameralnym gronie, jednak szef warmińsko-mazurskich policjantów nadinsp. Tomasz Klimek Komendant Wojewódzki Policji w Olsztynie zadbał o to, by była to podniosła chwila i osobiście odczytał słowa roty ślubowania, które powtórzyli za nim ślubujący policjanci.

Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Marta #3101995 22 cze 2022 07:42

  Szacunek do policji to kilku ładnych lat to równia pochyła. Szacunku się nie ma od tak, na szacunek trzeba zapracować, więc wara od wolności słowa.

  Ocena komentarza: warty uwagi (5) odpowiedz na ten komentarz

 2. Marta #3101990 22 cze 2022 07:41

  mundur i pała wygląda mi to na ...ała. Kolejna porcja poniżej średniego IQ ale świetnie nadająca się do latania dronami i wystawiania mandatów za brak maseczki czy nauki innych złodziejskich technik wyłudzania pieniędzy od uczciwie pracujących obywateli. Jak roobin hoody. Zabiorą pracującym, oddadzą nierobom, plus sami będą skomleć o podwyżki jak psy, z naszych pieniędzy.

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

 3. neuropteryx #3101987 22 cze 2022 07:08

  Nowi pałkarze pisu, brawo partia jest z was dumna.

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz