Olsztyńska i macedońska szkoła w projekcie "Weź przyszłość w swoje ręce. Bądź fair"

2022-06-21 08:30:00(ost. akt: 2022-06-20 15:42:44)

Autor zdjęcia: olsztyn.eu

Szkoły ze stolicy Warmii i Mazur chętnie biorą udział w międzynarodowych projektach. Jednym z takich miejsc jest Szkoła Podstawowa Nr 15, która kończy swoje zadanie w Erasmus+.
To kolejne międzynarodowe przedsięwzięcie, w którym bierze udział szkoła z ul. Kętrzyńskiego. Tym razem olsztyńscy uczniowie współpracują z rówieśnikami ze stolicy Macedonii, Skopje.

— Świetnie, że możemy was gościć w naszym ratuszu — mówiła podczas spotkania z uczniami z Macedonii zastępca prezydenta Olsztyna, Ewa Kaliszuk. — Jesteście naszymi drugimi erasmusowymi gośćmi po pandemicznym okresie. Cieszymy się, że szkoły podejmują wyzwania i realizują takie projekty. To jednocześnie szansa na zawarcie znajomości.

Olsztyńska i macedońska szkoła współpracowała przy okazji projektu "Weź przyszłość w swoje ręce. Bądź fair". Jego motywem przewodnim było sprawiedliwe postępowanie m.in. w sporcie, internecie, czy w takich dziedzinach życia, jak zdrowie czy ekologia.

Obie szkoły współpracowały ze sobą od ponad trzech lat - głównie zdalnie. Teraz nastał czas finału projektu. Na początku czerwca młodzi olsztynianie odwiedzili stolicę Macedonii, a teraz ich rówieśnicy przybyli do stolicy Warmii i Mazur z rewizytą. To była druga grupa, pierwsza przyjechała do Olsztyna w lutym.

— Przede wszystkim dziękujemy naszym partnerom za współpracę — mówili uczestnicy projektu z Macedonii. — To dla nas niezwykłe doświadczenie. Bardzo podoba nam się w waszym mieście i w okolicach. W trakcie naszego pobytu mieliśmy też okazję brać udział w interesujących warsztatach.

W przedsięwzięciu w każdej ze szkół brało udział ok. 70 uczniów.

Szkoła Podstawowa Nr 15 szykuje się już do kolejnego projektu, w którym wiodącą placówką byłaby szkoła z tureckiej Ankary.

Fot. olsztyn.eu

Fot. olsztyn.eu