"To będzie dzień dobry" w Olsztynie. Fundacja Szalony Krasnolud chce pomóc potrzebującym

2022-06-21 07:10:00(ost. akt: 2022-06-20 15:41:28)

Autor zdjęcia: Olsztyn.eu

Trwa nabór do społecznego programu "To będzie dzień dobry", którego celem jest dotarcie do rodzin potrzebujących wsparcia. Zgłoszenia będą przyjmowane do połowy lipca.
Za realizację przedsięwzięcia odpowiada Fundacja Szalony Krasnolud. Projekt skierowany jest do mieszkańców Olsztyna, którzy mieszkają w obszarze rewitalizacji.

— Zależy nam na dotarciu do rodzin, które potrzebują wsparcia m.in. psychologicznego, pedagogicznego, być może także wsparcia dietetyka, prawnika czy ekonomisty — mówi koordynatorka projektu, Monika Wysocka-Kawa. — Uczestnicy wezmą udział w warsztatach indywidualnych i grupowych stacjonarnych w Olsztynie oraz wyjazdowego w Toruniu. Poza tym skorzystają z zajęć opiekuńczo-wychowawczych m.in. dla dzieci i młodzieży.

Na wsparcie mogą również liczyć wspólnoty mieszkaniowe, które w ostatnim czasie przyczyniły się do rewitalizacji zabytkowych olsztyńskich kamienic, a których obowiązkiem jest wzięcie udziału w odpowiednim projekcie rewitalizacji społecznej. Wszystkie działania będą nieodpłatne.

Realizatorzy projektu planują otoczyć wsparciem sześć rodzin. To łącznie 19 uczestników: 10 kobiet i 9 mężczyzn, w tym 2 osoby niepełnosprawne. Projekt jest skierowany do rodzin, których integracja i uczenie ich członków nawiązywania i podtrzymywania więzi są dla nas najważniejszymi celami.

Szczegółowe informacje oraz możliwość zapisu są na stronie internetowej projektu.