Gwiazda muzyki disco-polo Shazza choruje na nowotwór

2022-06-18 07:59:26(ost. akt: 2022-06-18 08:16:30)
Słynna sesja zdjęciowa artystki. Nakład tego pisma z Shazzą na okładce sprzedał się w rekordowej ilości

Słynna sesja zdjęciowa artystki. Nakład tego pisma z Shazzą na okładce sprzedał się w rekordowej ilości

Autor zdjęcia: fb Shazza

Piosenkarka Shazza podczas „Pytania na śniadanie” w TVP2 wyznała, że od kilku lat zmaga się z chorobą nowotworową.
Shazza, a właściwie Marlena Magdalena Pańkowska, była gościem "Pytania na śniadanie". Podczas rozmowy o jej muzycznej działalności i planach, artystka wyznała, że kilka lat temu zdiagnozowano u niej chorobę nowotworową – chłoniaka.

"Może to jest ten właściwy moment, żeby o tym powiedzieć" – stwierdziła. Obecnie jest w trakcie terapii. Gwiazda disco polo nie poddaje się i wierzy, że wszystko będzie dobrze.

– Staram się pracować dalej. To nie jest tak, że się kładę, nic nie robię. Mam nadzieję, że terapia pomoże. Jestem pod wspaniałą opieką. Przede mną nowe wyzwania. Nagraliśmy nowy utwór, będzie teledysk. W planach kolejne piosenki i trasa z okazji 30-lecia – powiedziała Shazza.

Piosenkarka o chorobie dowiedziała się podczas badań kontrolnych.

– Wykonałam rezonans magnetyczny i się okazało, że jestem chora. Wynik na początku powalił mnie z nóg, ale jestem osobą bardzo silną, więc się zebrałam w sobie (…) i postanowiłam sprostać temu wyzwaniu – mówiła. – Jestem silna i wierzę, że wszystko będzie dobrze – dodała Shazza.

Chłoniak – co to za nowotwór?


Wokalistka nie ujawniła, z jakim typem chłoniaka się zmaga. Tymczasem nowotwór ten może występować w różnych formach. Chłoniak to wspólna nazwa dla kilku rodzajów nowotworu układu limfatycznego, nazywanego także układem chłonnych.
– Diagnoza chłoniak budzi grozę. Tymczasem większość pacjentów można całkowicie wyleczyć lub mogą oni żyć z chłoniakiem jak z chorobą przewlekłą przez 20-30 lat. Trzeba jednak najpierw rozpoznać chorobę, nauczyć się z nią żyć i poddać się niezbędnemu leczeniu – powiedział w rozmowie z Medonetem prof. Wojciech Jurczak z Kliniki Hematologii w Krakowie.