Paweł Piskorz z Olsztyna może śmiało mówić, że jest najsilniejszym policjantem w Polsce

2022-06-17 19:44:32(ost. akt: 2022-06-17 15:10:27)

Autor zdjęcia: KMP w Olsztynie

Młodszy aspirant Paweł Piskorz, policjant Wydziału Kard i Szkolenia Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie może śmiało mówić, że jest najsilniejszym policjantem w Polsce - to jedyny funkcjonariusz policji który startuje w zawodach strongman. W czerwcu rozpoczął kolejny sezon zajmując I miejsce.
W niedzielę (12 czerwca) na plaży w Gdańsku, czyli letnim stadionie Lotos, 12 zawodników z całego kraju stanęło do walki o tytuł najsilniejszego.

Siłacze walczyli o najlepsze rezultaty w 6 konkurencjach takich jak: martwy ciąg, bieg po piasku z oponami, załadunek kamieni na podest, łączona konkurencja barkowa, przerzucanie opony.

Jak się okazało, na Pawła nie było mocnych. Zajął I miejsce w pierwszych zawodach w tym sezonie. Jak sam mówił, na jego sukces złożyła się ciężka praca oraz wsparcie przyjaciół i sponsorów, którzy dopingują go i pomagają w zawodach.
Dziękuje im i to właśnie dla nich będzie walczył, aby z najwyższego stopnia podium w tym sezonie nie schodzić.

Kolejny zmagania przed Pawłem to zawody o Puchar Polski Strongman, które będą 25 czerwca w miejscowości Kołczygłowy. Jego priorytetem są Mistrzostwa Polski w parach , które są organizowane 17 lipa Trzebiatowie.