Już niebawem olsztyńska Aquasfera przejdzie kompleksowy remont

2022-06-18 08:10:00(ost. akt: 2022-06-17 15:12:25)

Autor zdjęcia: Archiwum GO/wb

Wodne Centrum Rekreacyjno-Sportowe “Aquasfera” Galeria Warmińska funkcjonuje w Olsztynie od marca 2012 r. Obiekt w przeciągu 10 lat przyciągał wodnych miłośników, zarówno tych sportowych, jak i rekreacyjnych, ale nie tylko… Aquasfera przyciąga również usterki.
Po raz pierwszy pojawił się tam problem, gdy w 2016 r. zaczął przeciekać dach. Wciąż obowiązywała gwarancja jednak usterka nie została usunięta przez wykonawcę, a przez inną firmę. Pieniądze na naprawę zostały pobrane z kaucji gwarancyjnej. W listopadzie 2017 roku zakończyła się owa naprawa dachu, przez który w trakcie opadów deszczu do środka przeciekała woda.

W tym roku w olsztyńskiej pływalni ponownie ma zostać wyremontowany dach. Dodatkowo prac prowadzone będą też na podziemnym parkingu i w szatniach.

— Przyczyną remontu jest wilgotność panująca w obiekcie, która spowodowała uszkodzenia części poszycia dachowego oraz zawilgocenie ponad miarę wełny mineralnej, czyli warstwy izolującej — informuje rzecznik prasowy OSiRu, Zbigniew Szymula. — Po ekspertyzie technicznej podjęliśmy decyzję o remoncie tej części dachu. Jest to dach nad basenem rozgrzewkowym i strefą rekreacyjną.

—Ogłosiliśmy również przetarg na naprawę usterek w garażu, ponieważ są tam niedociągnięcia ze strony konstrukcji. Zaliczają się do nich wygięte, łódkowate płyty posadzki, zawilgocenia słupów i ścian, przecieki przez strop. Dodatkowo przed nami modernizacja szatni, łazienek i natrysków. Aquasfera przejdzie kompleksowy przegląd z niezbędnymi remontami. Jest to obiekt, który w przeciągu 10 lat był mocno eksploatowany. Przez centrum rekreacyjno-sportowe w tym czasie przewinęło się około 8 milionów osób, zorganizowaliśmy ponad 100 imprez zarówno rangi wojewódzkiej jak i międzynarodowej. Obiekt pracuje niemalże przez 365 dni w roku i po prostu takie rzeczy się zdarzają — tłumaczy rzecznik prasowy OSiRu.

Przetarg trwał do połowy czerwca, a więc prac możemy spodziewać się tuż tuż…

— Niestety nie jest to tak szybkie działanie jak się z boku może wydawać. Przetargi zakończyły się, oferty spłynęły. Obecnie trwa badanie ofert czy są zgodne ze wszystkimi przepisami i procedurami. Jeśli wszystko pójdzie dobrze, to w przyszłym tygodniu będziemy podpisywać umowę, dopiero wtedy będzie więcej wiadomo odnośnie rozpoczęcia każdej z planowanych prac.Cały remont ma zostać przeprowadzony do 30 listopada tego roku — mówi Zbigniew Szymula. — Zakładamy, że Aquasfera w trakcie remontów, będzie działać bez zmian i utrudnień.