Minister Adamczyk: w długi weekend wzmocnimy nadzór na polskich drogach

2022-06-15 14:18:17(ost. akt: 2022-06-15 14:21:31)

Autor zdjęcia: policja

W długi weekend wzmocnimy nadzór na polskich drogach - zapowiedział w środę minister infrastruktury Andrzej Adamczyk. Zaapelował też do kierowców o przestrzeganie przepisów. Trasę, którą mamy do pokonania, potraktujmy jako element wypoczynku, jedźmy spokojnie - powiedział.
Adamczyk na konferencji w siedzibie Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego zwrócił uwagę, że zwiększony ruch drogowy w długi weekend często wiąże się z niezgodnym z przepisami zachowaniem kierowców. Zaapelował, aby udając się na wypoczynek, zachować rozwagę i przestrzegać zasad.

"Ten zwiększony ruch na drodze będzie również łączył się z ruchem samochodów ciężkich" - zaznaczył minister. Jak podkreślił, w związku z tym właściciele przedsiębiorstw transportowych powinni uwrażliwić swoich kierowców.

Adamczyk zapowiedział, że Inspekcja Transportu Drogowego jeszcze bardziej wzmocni nadzór nad tym, co dzieje się na polskich drogach. "Nadzór szczególnie nad ruchem samochodów ciężkich" - dodał.

Minister zaapelował, aby w długi weekend - zwłaszcza jeśli planujemy wyjazd z rodziną, z dziećmi - rozpoczynać już w domu. "Nie spieszmy na początek tego wydarzenia do celu. Tam nie zaczyna się wypoczynek. Wypoczynek rozpoczyna się w domu. Tę trasę, którą pokonamy samochodem, traktujmy jako element tego wypoczynku. Jedźmy spokojnie" - powiedział.

"Ważne jest też to, aby wyjechać pojazdem, który jest sprawny i nie posiada żadnych usterek" - przypomniał Adamczyk.(PAP)