Policjanci z Olsztyna zadbają o bezpieczeństwo mieszkańców w długi weekend

2022-06-15 13:34:10(ost. akt: 2022-06-15 16:50:45)

Autor zdjęcia: KMP w Olsztynie

Przed nami długi czerwcowy weekend. To dla większości czas odpoczynku, rodzinnych wycieczek i różnego rodzaju aktywności. Policjanci będą dbać o bezpieczeństwo podróżnych czy osób przebywających nad jeziorami w Olsztynie i powiecie. Warto pamiętać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa i zachowaniu zdrowego rozsądku.
Długi weekend to nie tylko czas wypoczynku lecz również podróży i wzmożonego ruchu na drogach. Jak co roku w tych dniach na ulicach pojawi się zwiększona liczba patroli policyjnych, szczególnie ruchu drogowego, którzy będą dbać o bezpieczeństwo wszystkich jego uczestników.

Policjanci w trakcie przeprowadzanych kontroli będą sprawdzać stan trzeźwości kierujących oraz stan techniczny i wyposażenie pojazdów. Swoją uwagę skupią m.in. na przekraczaniu dozwolonej prędkości przez kierujących. Podczas kontroli sprawdzony zostanie też sposób przewożenia pasażerów, czy korzystają z pasów bezpieczeństwa, czy dzieci przewożone są w fotelikach. Pamiętajmy także o odpowiednim przewożeniu naszych zwierząt w aucie. Policjanci będą reagować na łamanie przepisów nie tylko przez kierujących, ale też przez pieszych czy rowerzystów.

W czwartek w związku z obchodami uroczystości Bożego Ciała na drogach Olsztyna i powiatu olsztyńskiego pojawią się zmiany w organizacji ruchu drogowego. W każdym przypadku policjanci będą kierować zmotoryzowanych zorganizowanymi objazdami.

Jak co roku policyjni wodniacy zadbają o bezpieczeństwo osób przebywającymi nad jeziorami w Olsztynie. Zarówno tych wypoczywających na plaży jak i korzystających ze sprzętów wodnych.

Tak jak kierowców na drogach, tak i żeglarzy na wodzie obowiązują przepisy i zasady bezpieczeństwa, których należy przestrzegać. Policjanci w trackie przeprowadzanych kontroli sprawdzają wymagane uprawnienia do korzystania ze sprzętów pływających oraz obowiązkowe wyposażenie. Zwracają szczególną uwagę na trzeźwość osób wsiadających za stery.

Osoby, które wykorzystując uroki jezior zdecydują się na spędzanie czasu nad wodą, muszą pamiętać o tym, że woda to żywioł, który nie wybacza błędów. Chwila nieuwagi może skończyć się tragicznie.