Nie kupuj, adoptuj - kochające czworonogi polecają się do adopcji

2022-06-16 11:40:00(ost. akt: 2022-06-15 17:24:26)

Autor zdjęcia: GO/KG

Przedstawiamy kolejnych podopiecznych schroniska dla zwierząt w Olsztynie, którzy szukają domowego ciepła i miłości. Tym razem do adopcji polecają się:
Musik

Został oddany do schroniska przez swoich opiekunów, którzy przybyli do Polski z Ukrainy. Kotek nie umiał odnaleźć się w nowej sytuacji jaką stało się dla niego schronisko. Nie pozwalał się dotykać, był agresywny wobec pracowników, a każda próba kontaktu kończyła się agresją. Obecnie dzięki socjalizacji kotka i pani weterynarz jest lepiej, a nawet na tyle dobrze, że kotek znalazł się z innymi kotami w kotułku i po całej profilaktyce weterynaryjnej czeka gotowy na znalezienie nowego domu. Jest bardzo dominującym kotem, nie ufa każdemu i jasno daje sygnały gdy mu coś nie pasuje. Musik jest dorosłym, ponad 8 letnim kotem, który ma już swoje przyzwyczajenia, osoba która będzie chciała go adoptować musi mieć tego świadomość. Szukamy dla niego raczej doświadczonego domu.

Płeć: kot
Szacowana data urodzenia 01/2014
Data dostarczenia do schroniska 2022-04-20
Nr rejestru 114/2022

Vena

Sunia jest jedną ze schroniskowych weteranek. Chętnie wychodzi na spacery, gdzie spędza dużo czasu na węszeniu i jedzeniu smaczków. Ma bardzo wrażliwe usposobienie i wymaga dużo zrozumienia i empatii. Vena potrzebuje także doświadczonych rąk, bo niektóre sytuacje jak pójście do weterynarza wywołują duży lęk i panikę, wtedy nie myśli co robi. Nie nadaje się więc na pewno na pierwszego zwierzaka w domu i dla ludzi nie mających doświadczenia z psami, jak również do domu z dziećmi. Nieco obawia się mężczyzn. Jest sunią, która potrzebuje sporo cierpliwości, wiele uczucia i rozumienia psich zachowań i sygnałów. Wena czeka na człowieka, dla którego będzie wierną i oddaną towarzyszką.

Płeć: suka
Wielkość średnia
Szacowana data urodzenia 2012
Data dostarczenia do schroniska 2015-09-05
Nr rejestru 14/2022

Kiciuś

Bardzo duża, puchata kulka miłości. Kot jest ponad 5 letnim kastrowanym zwierzakiem. Niestety w jego domu wybuchł pożar, a właścicielka była zmuszona oddać go do schroniska i sama szukać lokum. Był kotem wychodzącym, więc z pewnością sprawdzi się u rodziny, która chciałaby pospacerować z kotkiem w szelkach. Kiciuś jest bardzo przyjaznym kotem. Nie niszczy, grzecznie korzysta z kuwety, zna domowe obyczaje. W domu był jedynakiem - nie miał kontaktu z psami i dziećmi. Jest bardzo nastawiony na człowieka i bardzo łaknie jego uwagi, co głośno zaznacza. Najlepiej odnajdzie się w domku jako jedynak, ponieważ jak okazało się w schronisku jest kotem bardzo dominującym.

Płeć: kot
Szacowana data urodzenia 01/2017
Data dostarczenia do schroniska 2022-03-14
Nr rejestru 101/2022