Nieletnia bez odpowiedniego prawa jazdy spowodowała kolizję w Olsztynie i trafiła do szpitala

2022-06-13 16:47:26(ost. akt: 2022-06-13 15:32:14)

Autor zdjęcia: KMP w Olsztynie

Sąd Rodzinny i Nieletnich zajmie się sprawą 17-latki, która nie mając wymaganej kategorii prawa jazdy spowodowała kolizję drogową. Ze swoich decyzji będzie musiał również wytłumaczyć się matka nastolatki, która sama dała córce kluczyki do samochodu.
W piątek (10 czerwca) po godzinie 18-tej policjanci z Olsztyna otrzymali zgłoszenie o kolizji z udziałem osobowego volvo i peugeota. Do zdarzenia doszło w na skrzyżowaniu ulicy Bałtyckiej z ul. Żurawią. Uczestnicy zdarzenia byli zadziwieni, bo od samego początku widzieli dziecko za kierownicą.
Okazało się, że sprawczynią kolizji była 17-letnia mieszkanka Olsztyna, która po zdarzeniu została przetransportowana do szpitala dziecięcego na badania kontrolne.

Policjanci sporządzili dokumentację, którą prześlą do dalszego rozpatrzenia do Sądu Rodzinnego i Nieletnich. 17-latka nie powinna kierować tego typu autem, ponieważ miała jedynie uprawnienia do kierowania pojazdami kategorii B 1. Sprawą w tym przypadku zajmie się sędzia rodzinny. Bez winy nie pozostanie również matka nastolatki. To ona podjęła świadomą decyzję i przekazała córce kluczyki do auta, tym samym naraziła zarówno siebie, jak i córkę na odpowiedzialność karną.

Do wszystkiego trzeba dorosnąć. Warto stosować się do obowiązujących przepisów prawa. Nawet jeśli młodzież ma zainteresowania wyprzedzające ich wiek, to na pewno nie należy ignorować obowiązujących zakazów i nakazów.

W tym przypadku 17-latkę dzieliło zaledwie kilka miesięcy od tego, aby mogła ukończyć kurs na kategorię B.