Komunikacyjny armagedon w Olsztynie. Miasto znalazło się pod wodą. Kolejne nawałnice nadciągają nad woj. warmińsko mazurskie [ZDJĘCIA]

2022-06-13 11:58:17(ost. akt: 2022-06-13 12:32:45)
Olsztyn ponownie znalazł się pod wodą

Olsztyn ponownie znalazł się pod wodą

Autor zdjęcia: Kamil Foryś

Jak co roku przy pierwszych ulewach wraca temat zalanych ulic. Po kilkunastu minutach solidnej nawałnicy pod wodą znalazły się: al. Wojska Polskiego, ul. Partyzantów i Lubelska. Na tej liście nie mogło zabraknąć oczywiście Dworca Głównego, który również znalazł się "pod poziomem morza".
Strażacy mają ręce pełne roboty. Pod wodą znalazły się główne ulice miasta, zalewane są budynki i parkingi, na których stoją samochody. Pogodowy armagedon sparaliżował Olsztyn.

Na olsztyńskim Pieczewie wraz z nurtem odpłynęły separatory ruchu drogowego tworzące tymczasowe ronda tworząc jeden, wielki korek, który obejmuje niemal całą ul. Krasickiego.

Zalana jest al. Wojska Polskiego, Sybiraków, Dworcowa, Partyzantów, Zientary Malewskiej, Lubelska, Krasickiego i Wyszyńskiego. Na ul. Metalowej zalana została piwnica jednego z budynków, na parkingu przy ul. Kolejowej pod wodą znalazły się samochody zaparkowane na placu. Na ul. Synów Pułku studzienki nie są już w stanie przyjmować wody i spod metalowych pokryw wybija woda.

Fot. Kamil Foryś

— Strażacy od początku wystąpienia zjawiska ulewnego deszczu wyjeżdżali już 10 razy do wypompowywania wody z zalanych ulic, parkingów i budynków. Liczba ta stale rośnie — przekazuje nam bryg. Tomasz Sobkowicz z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Olsztynie.

Niestety, kolejne nawałnice właśnie nadciągają nad Olsztyn, niebawem możemy spodziewać się kolejnego uderzenia żywiołu.


Obecnie najgorsza sytuacja jest na szeroko pojętym Zatorzu, tam większość głównych ulic jest nieprzejezdna. Nie lepiej sytuacja ma się na odcinkach, gdzie prowadzona jest inwestycja tramwajowa, czyli Nagórkach, Pieczewie i ul. Wyszyńskiego, tam tworzą się kilkusetmetrowe korki.

Karol Grosz


Komentarze (7) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Stary dziad #3101521 13 cze 2022 18:25

  Popieram frosta. To miasto nie ma potencjału na tramwaje. Wystarczą nam Biedronki i ścieżki rowerowe do nich. Czy ktoś słyszał aby były jakies kłopoty z komunikacją podczas budowy Biedronki?

  Ocena komentarza: warty uwagi (13) odpowiedz na ten komentarz

 2. frost #3101501 13 cze 2022 15:10

  Ten komunikacyjny chaos w Olsztynie trwa od początku tramwajowych inwestycji. To dopiero początek. Jeżeli zostanie oddana do użytku ul. Piłsudskiego z dwoma pasami ruchu, niech Bóg zlituje się nad kierowcami. Ciekawe jak rozwiążą lewoskręty na trasie Piłsudskiego do sklepów i osiedli mieszkaniowych. Obecnie trwa totalna rozpierducha z rozpoczętymi inwestycjami tramwajową i Uranią. W newralgicznym miejscu komunikacji z Osiedlem Mazurskim trwa budowa hali sportowej. Czym podyktowane jest jednczesne rozpoczęcie tylu inwestycji paraliżujących miasto? Bo trzeba wykorzystać unijną kasę? Hiszpania i Portugalia, które poszły tą drogą mają największe bezrobocie w UE, zwałszcza wśró mlodych ludzi, coś około 40%. W każdy razie odpowiedzialność w Olsztynie za ten bajzel jest jasno określona. To Rada Miejska i prezydent Olsztyna. Mam nadzieja, że to ostatnia ich kadencja.

  Ocena komentarza: warty uwagi (35) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. Ja. #3101487 13 cze 2022 14:34

   Przy okazji takich opadów wychodzi "solidna robota " drogowców. Te wszystkie ulice były remontowane! Niektóre po kilka razy. I co? Jak zalewało tak i zalewa - za mojej pamięci to tak od pół wieku. Czy naprawdę nikt nie wyciąga wniosków jak sobie z tym poradzić? Bo to są takie "" olsztyńskie punkty stałego zalewania"""... Taki lokalny folklor

   Ocena komentarza: warty uwagi (42) odpowiedz na ten komentarz

  2. Olsztyn Centrum #3101479 13 cze 2022 14:06

   Golfik IV ...juz nie odpali...pelne zalanie.....szkoda calkowita.

   Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

  3. Grzes #3101475 13 cze 2022 12:55

   Nasza Wenecja północy !!!

   Ocena komentarza: warty uwagi (36) odpowiedz na ten komentarz

  Pokaż wszystkie komentarze (7)