Na skrzyżowaniu ulic Pstrowskiego, Synów Pułku i Wyszyńskiego w Olsztynie postoimy dłużej

2022-06-13 09:11:38(ost. akt: 2022-06-13 09:42:52)

Autor zdjęcia: olsztyn.eu

Poniedziałkowy poranek nie rozpoczął się najlepiej dla olsztyńskich kierowców. Skrzyżowanie ulic Pstrowskiego, Synów Pułku i Wyszyńskiego stoi w ogromnym korku.
Dzisiaj lepiej unikać skrzyżowania "przy Rolniku" z uwagi na zmianę organizacji ruchu. Do dyspozycji kierowców pozostaje po jednym pasie ruchu w każdym kierunku. Jednak korek zaczyna się już na wlocie od Szczytna, a samochody stoją aż do ronda.
Dodatkowo według czytelników, większe pojazdy mają problem z przejechaniem płynnie przez skrzyżowanie.

Zmiany organizacji ruchu związane są z rozbudową linii tramwajowych w Olsztynie. Od niedzieli (12 czerwca) od 22:00 w rejonie ulic Pstrowskiego, Synów Pułku i Wyszyńskiego na skrzyżowaniu powstało tymczasowe rondo, a tym samym sygnalizacja świetlna została wyłączona. Przejścia dla pieszych oraz przystanki komunikacji miejskiej pozostały bez zmian.
Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Stary dziad #3101523 13 cze 2022 18:27

  Popieram frosta. To miasto nie ma potencjału na tramwaje. Wystarczą nam Biedronki i ścieżki rowerowe do nich. Czy ktoś widział kłopoty komunikacyjne podczas budowy Biedronki?

  odpowiedz na ten komentarz

 2. frost #3101497 13 cze 2022 14:45

  Ten komunikacyjny chaos w Olsztynie trwa od początku tramwajowych inwestycji. To dopiero początek. Jeżeli zostanie oddana do użytku ul. Piłsudskiego z dwoma pasami ruchu, niech Bóg zlituje się nad kierowcami. Ciekawe jak rozwiążą lewoskręty na trasie Piłsudskiego do sklepów i osiedli mieszkaniowych. Obecnie trwa totalna rozpierducha z rozpoczętymi inwestycjami tramwajową i Uranią. W newralgicznym miejscu komunikacji z Osiedlem Mazurskim trwa budowa hali sportowej. Czym podyktowane jest jednczesne rozpoczęcie tylu inwestycji paraliżujących miasto? Bo trzeba wykorzystać unijną kasę? Hiszpania i Portugalia, które poszły tą drogą mają największe bezrobocie w UE, zwałszcza wśró mlodych ludzi, coś około 40%. W każdy razie odpowiedzialność w Olsztynie za ten bajzel jest jasno określona. To Rada Miejska i prezydent Olsztyna. Mam nadzieja, że to ostatnia ich kadencja.

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

  1. basilo #3101463 13 cze 2022 12:27

   Łeee no widać ile wiochy do Olsztyna przyjeżdża, trochę minusów jest, przy okazji panie Grzywna widać kto Pana czyta

   Ocena komentarza: poniżej poziomu (-2) odpowiedz na ten komentarz