Jarosław Kaczyński: "Zawsze, gdy w grę wchodzi interes Polski, Donald Tusk jest przeciw"

2022-06-12 18:54:47(ost. akt: 2022-06-12 19:14:56)

Autor zdjęcia: @donaldtusk/Twitter

Zawsze, gdy w grę wchodzi żywotny interes Polski, Tusk jest przeciw. Bardzo często wówczas jego punkt widzenia jest zbieżny z rosyjską propagandą - ocenił wicepremier, szef PiS Jarosław Kaczyński pytany o wypowiedź szefa PO dotyczącą ukraińskiego zboża.
W niedzielę portal niezalezna.pl opublikował fragment wywiadu z szefem PiS, w którym zapytano o wypowiedź szefa PO Donalda Tuska dotyczącą transportu ukraińskiego zboża i fakt, że jego wypowiedź cytowały rosyjskie media.

- Zawsze, gdy w grę wchodzi żywotny interes Polski, Tusk jest przeciw. Bardzo często wówczas jego punkt widzenia jest zbieżny z rosyjską propagandą. Tak jest i tym razem - stwierdził lider PiS.

"Rosjanie blokują eksport morski, bo wiedzą, iż to wywoła głód"


Jarosław Kaczyński zaznaczył, że ważne jednak jest, by polscy rolnicy wiedzieli, że to zboże nie jest dla nich żadnym zagrożeniem, gdyż "jego odbiorcy są w północnej Afryce i na Bliskim Wschodzie".

- Rosjanie blokują eksport morski, bo wiedzą, iż to wywoła głód i wywinduje ceny żywności, to z kolei zintensyfikuje napływ migrantów na południe Europy. Moskwa chce wywołać chaos na naszym kontynencie i wprowadzić Europę w potężny wielowymiarowy kryzys. W najlepiej pojętym interesie RP jest niedopuszczenie do tego. W tej sprawie nie ma szarości - można być albo po dobrej, albo po złej stronie mocy. Tusk stawia się po tej drugiej - ocenił premier Kaczyński.
— ocenił Kaczyński.

Prezes PiS odniósł się w ten sposób do słów Donalda Tuska, który odwiedzając w poniedziałek gospodarstwo rolne na Dolnym Śląsku, stwierdził, iż zboże z Ukrainy zagrozi polskim rolnikom

- Jest wojna, jest blokada portów, coraz więcej transportów (z produktami rolnymi) idzie z Ukrainy przez Polskę do innych krajów, ale z punktu widzenia polskich rolników oznacza to, że część tych zbóż będzie sprzedawana tutaj w Polsce po wyraźnie niższych cenach. To także powoduje, że opłacalność produkcji polskiego rolnika może okazać się bardzo kłopotliwa - mówił Tusk

Całość wywiadu ma się ukazać 15 czerwca w tygodniku „Gazeta Polska”.

Komentarze (5) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Stary dziad #3101542 14 cze 2022 08:41

  W uzupełnieniu dodam, że jak papież Franciszek wypowiedział się, że Rosja została sprowokowana to cała rosyjska machina propagandowa o tym trąbiła, ale ja wtedy nic na ten temat nie napisałem. Za to o Tusku od razu piszę, taki jestem obiektywny.

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz

 2. as. #3101535 13 cze 2022 23:33

  Po tej wypowiedzi Tuska cytuje go regularnie agencja RIA Novosti a to jest jawny dowód na to, komu pasuje krytyka przewożenia ukraińskiego zboża przez Polskę w celu zapobieżenia klęsce głodu w Afryce. Nawet PSL wyraźnie odciął się od tej wypowiedzi nie widząc w tym tranzycie zboża zagrożenia dla polskich rolników... UE również wspiera tę akcję bo boi się kolejnej fali emigrantów ekonomicznych z Afryki. Ale Tusk wie swoje...

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-2) odpowiedz na ten komentarz

 3. Stary dziad #3101526 13 cze 2022 18:32

  Mamy słabych polityków bo jesteśmy narodem minimalistów. Sami się ograniczamy, twierdząc że "brak potencjału". Dlatego uważam iż zmiany trzeba zacząc od siebie. Ja się zmieniłem i uważam, że Olsztyn ma potencjał na nowy stadion piłkarski.

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) odpowiedz na ten komentarz

 4. grand #3101489 13 cze 2022 14:38

  Najwiekszym szkodnikiem Polski jest kaczyński, ZZ ziobro i łgarz notoryczny morawiecki =radziecki

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) odpowiedz na ten komentarz

 5. Jarosław #3101455 | 172.226.*.* 13 cze 2022 08:14

  Jak widzę portal nie pominie żadnej okazji aby zdyskredytować Tuska i nie jest ważne, że czyni to ustami polityka o zerowym autorytecie wśród ludzi rozsądnie myślących. Możecie być pewni, iż dla tej grupy takie działanie jest totalnie przeciwskuteczne jako karykatura polemiki politycznej.

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) odpowiedz na ten komentarz