Prace modernizacyjne na murawie stadionu Stomilu w Olsztynie

2022-06-11 11:45:00(ost. akt: 2022-06-10 14:15:50)

Autor zdjęcia: OSiR Olsztyn

Tradycyjnie po zakończonym sezonie murawa Stadionu Miejskiego przeszła niewielkie prace modernizacyjne. Co się działo w tym tygodniu na obiekcie?
— Główna część prac już się zakończyła. Zaczęliśmy w poniedziałek, a skończyliśmy w środę — mówi dla stomil.olsztyn.pl Zbigniew Szymula, kierownik Stadionu Miejskiego w Olsztynie. — Był to zabieg aeracji, piaskowania oraz dosiewu szczelinowego. Aerator kolcami długimi na 15 centymetrów rozpulchnił murawę. Następnie zrobiliśmy dosiew nowej partii trawy wysokiej jakości. Dodatkowo robimy drobne prace w polach bramkowych, w niektórych miejscach boiska wyrównujemy, żeby w każdym miejscu murawa była równa jak należy.

Przez najbliższe dni murawa musi "odpoczywać". — Nie można wykonać nawet koszenia — dodaje Szymula. — W przyszłym tygodniu odbędzie się pielęgnacja, nawadnianie. Bez tego nie można utrzymać murawy w idealnym stanie. W przyszłym tygodniu podamy trzecią dawkę nawozu (300 kg - red.), czas na to do 15 czerwca.

OSiR wspólnie ze Stomilem Olsztyn pracował także przy bocznym boisku, na którym przed nowym sezonem II ligi będą pracować podopieczni Piotra Jacka.