Uczniowie z autyzmem z Zespołu Placówek Edukacyjnych w Olsztynie zdobyli zawód

2022-06-10 12:08:30(ost. akt: 2022-06-10 12:36:33)

Autor zdjęcia: materiały prasowe

Mają autyzm, ale to nie przeszkodziło im w zdobyciu zawodu. Konrad, Patryk, Bartosz i Agata z Zespołu Placówek Edukacyjnych oficjalnie potwierdzili umiejętności do pracy w charakterze pomocy kuchennej.
Uczniowie z autyzmem z Zespołu Placówek Edukacyjnych w Olsztynie z sukcesem zdali egzamin praktyczny, finalizując 4 lata edukacji w szkole przysposabiającej do pracy według nowatorskich wytycznych autorskiego projektu nauczycieli "Szansa na zawodowy sukces" o statucie innowacji pedagogicznej.

Lekko nie było. Uczniowie jak w Master Chefie musieli przyrządzić od podstaw pracochłonne danie obiadowe: kluski śląskie w sosie pieczarkowym z surówką z kiszonej kapusty. Wszystko na oczach komisji w składzie: Wanda Agnieszka Jabłońska, dyrektor ZPE, Sylwia Przybylińska, wicedyrektor ZPE, Wioletta Rutkowska, wicedyrektor Zespołu Szkół Gastronomiczno - Spożywczych oraz Anna Dec - Kwiatkowska i Michał Śliwiński, nauczyciele SPdP.

Fot. materiały prasowe

Próba zakończyła się powodzeniem. Cała czwórka sprawdziła się i zdobyła zawód pomocy kuchennej.
Co dalej? Patryk i Konrad niedługo zaczynają pracę w kuchni zakładu aktywności zawodowej przy ul. Paukszty. Agata i Bartek będą szlifować umiejętności zawodowe w innych placówkach.

Fot. materiały prasowe